Reklama

Reklama

Vicente del Bosque zrezygnował z pracy z reprezentacją Hiszpanii

​Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque zrezygnował z dalszej pracy z drużyną narodową - poinformowały dzisiaj oficjalnie władze hiszpańskiej federacji.

Euro 2016. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Potwierdziły się medialne doniesienia sprzed kilku dni. Vicente del Bosque nie będzie dłużej pracował z reprezentacją Hiszpanii. Słynny trener zrezygnował dzisiaj z pełnionej funkcji.

Del Bosque był selekcjonerem kadry od roku 2008, kiedy zastąpił na tym stanowisku Luisa Aragonesa. W roku 2010 poprowadził zespół do mistrzostwa świata, a dwa lata później do mistrzostwa Europy.

Reklama

Hiszpanie zawiedli jednak na mundialu w Brazylii w roku 2014 oraz na tegorocznych mistrzostwach Europy we Francji. Drużyna prowadzona przez del Bosque odpadła w ćwierćfinale po starciu z Włochami (0-2). Po tej przegranej del Bosque poinformował, że nie przedłuży kontraktu z rodzimą federacją.

Jak przyznał, powodem nie były wyniki uzyskane podczas ME, decyzję, niezależnie od wyniku jego zespołu we Francji, podjął już wcześniej.

Po ogłoszeniu o zakończeniu pracy z reprezentacją, szkoleniowiec przesłał pożegnalną wiadomość wszystkim piłkarzom poza Ikerem Casillasem. 

Wpływ na to miało zachowanie bramkarza względem sztabu szkoleniowego podczas mistrzostw Europy. 35-letni Casillas, który podczas turnieju był rezerwowym, krytykował niektóre posunięcia sztabu szkoleniowego.

Wcześniej szkoleniowiec miał bardzo dobre relacje z bramkarzem i nieraz bronił go, gdy ten był krytykowany za słabszą formę. Przyznał, że rozumie żal zawodnika i ma nadzieję, że ich relacje wkrótce powrócą do poprzedniego stanu.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje