Reklama

Reklama

Ukraina - Irlandia Płn. 0-2. Opinie po meczu

- Porażka z Polską nas nie załamała - powiedział Gareth McAuley, strzelec pierwszej bramki dla Irlandii Północnej w wygranym 2-0 meczu z Ukrainą na Euro 2016.

Zobacz terminarz i tabelę w grupie C

W Lyonie spotkały się drużyny, które przegrały swoje pierwsze mecze. W niedzielę Irlandia Północna uległa Polsce 0-1, a Ukraina 0-2 Niemcom. Swoją sytuację znacznie poprawili Irlandczycy, wygrywając 2-0. Debiutująca w mistrzostwach Europy reprezentacja tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo.

Michael O'Neill (trener Irlandii Północnej): - To było fantastyczne zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony z moich piłkarzy, bo ciężko pracowali. Wiedzieliśmy jaka jest stawka tego meczu. Musieliśmy wygrać, jeśli chcieliśmy dalej liczyć się w rywalizacji. Udało nam się pokonać Ukraińców, dzięki wielkiemu zaangażowaniu.

Reklama

Mychajło Fomenko (trener Ukrainy): - Zabrakło jedności i solidarności między zawodnikami. Nie wypełnili też swoich obowiązków i nie wykonywali stałych fragmentów gry zgodnie z ustaleniami. Rywale nas nie zaskoczyli. Wiedzieliśmy, że nie stwarzają wielu sytuacji, ale są za to bardzo skuteczni. Moi piłkarze nie byli wystarczająco zaangażowani, co pozwoliło Irlandczykom przejąć kontrolę nad meczem. Czeka nas praca szczególnie nad psychologicznymi aspektami, jeśli chcemy wygrać z Polską.

Gareth McAuley (strzelec pierwszej bramki): - Najważniejsze jest to, że udało nam się dobrze zagrać. Porażka z Polską nas nie załamała. Wiele osób uważało, że nie pokażemy niczego dobrego na tym turnieju. Zaprezentowaliśmy jednak ducha Irlandii Północnej. Teraz przed nami mecz z Niemcami. To są mistrzowie świata, ale w piłce nożnej czasem zdarzają się wielkie niespodzianki. Chcemy taką sprawić.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL