Reklama

Reklama

UEFA ukarała Portugalię za mecz z Polską

Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała Portugalczyków za użycie środków pirotechnicznych oraz wtargnięcie kibica na murawę podczas ćwierćfinałowego meczu Euro 2016 z Polską.

W trakcie meczu z Polakami na Stade Velodrome w Marsylii kibice obu drużyn dopuścili się kilku wykroczeń. Za użycie środków pirotechnicznych Portugalski Związek Piłki Nożnej (FPF) został ukarany grzywną w wysokości 2 tysięcy euro. Za wtargnięcie kibica na murawę podczas spotkania, Portugalczycy będą musieli zapłacić 5 tysięcy euro.

Już po zakończeniu meczu jeden z fanów Portugalii także przedostał się na boisko, ale za ten występek portugalski związek dostał od UEFA tylko ostrzeżenie.

Po spotkaniu na Stade Velodrome UEFA wszczęła także postępowanie wobec Polskiego Związku Piłki Nożnej. Decyzja o ewentualnej karze za zachowanie polskich kibiców w tym meczu ma zapaść 21 lipca. 

Reklama

W ćwierćfinałowym spotkaniu Portugalia wyeliminowała Polskę z turnieju. Podopieczni Adama Nawałki przegrali mecz w serii rzutów karnych (3-5). W półfinale Portugalia zmierzy się z Walią. Mecz odbędzie się w środę (6 lipca) o godzinie 21:00.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje