Reklama

Reklama

Turcja - Chorwacja 0-1. Czaczić: Niewykorzystane okazje? Nie mam pretensji!

- Po strzeleniu gola mieliśmy przewagę i stwarzaliśmy sytuacje. Nie mam jednak pretensji do zawodników i jestem zadowolony, bo to udało nam się wygrać w trudnym meczu - powiedział na konferencji prasowej po meczu Turcja - Chorwacja (0-1) na Euro 2016, selekcjoner Chorwatów Ante Czaczić.

- Pierwsze mecze są zawsze trudne i ciężkie, bo oba zespoły chcą wygrać. Po strzeleniu gola mieliśmy przewagę i stwarzaliśmy sytuacje. Nie mam jednak pretensji do zawodników i jestem zadowolony, bo to udało nam się wygrać w trudnym meczu - zaczął swoją wypowiedź na konferencji prasowej selekcjoner Chorwatów, Ante Czaczić.

- Spędziliśmy razem trzy tygodnie podczas przygotować i ja mam zaufanie do moich zawodników. Kontrolowaliśmy mecz przez pełne 90 minut, nie było u nas żadnej paniki ani zdenerwowania - dorzucił trener drużyny z Bałkanów.

Czaczić dodał, że powiedział piłkarzom, że teraz muszą się skupić na meczu z Czechami i nie myśleć o tym, czego dokonali dzisiaj na Parc de Princes.

- Luka zagrał jeden z najlepszych meczów. Grał dobrze, był naszym liderem i strzelił magicznego gola. Potrzebujemy go w wysokiej formie, bo z nim w składzie prezentujemy się o wiele lepiej - komplementował swojego podopiecznego chorwacki selekcjoner.

Reklama

EURO 2016 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

W dużo gorszym nastroju był trener reprezentacji Turcji - Fatih Terim, który stwierdził, że jego podopieczni grali dobrze w pierwszej połowie meczu.

- Chorwaci zagrali lepiej w drugiej połowie, ale my mieliśmy szansę, aby przed przerwą strzelić gola. Myślę, że gdyby się udało, wszystko potoczyłoby się inaczej - spuentował trener Turków.

W piątek, Chorwacja zagra z Czechami w Saint-Etienne (godz. 18:00), a Turcja zmierzy się z Hiszpanią w Nicei (godz. 21:00). Wcześniej, bo w poniedziałek o godzinie 15:00 odbędzie się drugie spotkanie pierwszej kolejki w grupie D, w którym Hiszpanie podejmą Czechów.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL