Reklama

Reklama

Trener Anglii Roy Hodgson złożył rezygnację po porażce z Islandią

Trener Roy Hodgson zapowiedział tuż po sensacyjnej porażce ekipy "Trzech Lwów" w 1/8 finału Euro 2016, że opuszcza reprezentację Anglii.

Anglicy byli faworytami meczu z Islandią, a mimo tego przegrali 1-2 i odpadli z mistrzostw Europy we Francji.

- Bardzo chciałbym pozostać na kolejne dwa lata. Jestem jednak pragmatykiem i wiem, że decydują wyniki - powiedział 68-letni trener.

- Mój kontrakt zależał od wyniku na Euro, więc teraz nadszedł czas, aby ktoś inny nadzorował postępy tej młodej, głodnej sukcesów i niesamowicie utalentowanej grupy piłkarzy - dodał Hodgson.

Mimo klęski, jaką dla Anglików jest odpadnięcie z turnieju już w tej fazie, trener chwalił swoich piłkarzy. - Byli świetni i wykonywali wszystko co im nakazano. Korzystając z okazji chciałbym także podziękować całemu sztabowi i kibicom. Ostatnie cztery lata to była piękna podróż. Przepraszam, że nasz udział w Euro kończy się w taki sposób, ale taka bywa piłka nożna - przekonywał.

Reklama

Brytyjska prasa nie przebiera w słowach opisując porażkę swojej drużyny. "Ostateczne upokorzenie", "Żenująca porażka" - to tytuły pomeczowych relacji.

Trzeba jednak przyznać, że jest to nie tylko największa sensacja trwającego turnieju, ale też jedna z największych w historii. Reprezentacja wyspy liczącej niewiele ponad 300 tysięcy mieszkańców wyeliminowała zespół z kraju o największych futbolowych tradycjach na świecie.

Ekipa "Trzech Lwów" czeka na jakiekolwiek trofeum od 50 lat.

Hodgson był selekcjonerem Anglii od kwietnia 2012 roku. Na poprzednim Euro jego zespół odpadł w ćwierćfinale po porażce z Włochami w rzutach karnych. Anglikom nie wyszedł ostatni mundial w Brazylii, podczas którego nie wygrali ani jednego meczu i nie wyszli z grupy. Na Euro do Francji przyjechali jednak jako jedni z faworytów, bo eliminacje zakończyli z kompletem zwycięstw.

Euro 2016: wyniki, strzelcy, terminarz

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL