Reklama

Reklama

Poszerzony sztab reprezentacji Polski przed Euro 2016

W sumie 25 osób liczy sztab szkoleniowy piłkarskiej reprezentacji Polski, który poszerzony został o analityków i trenera od przygotowania fizycznego. Biało-czerwoni na zgrupowaniu w Arłamowie przygotowują się do mistrzostw Europy we Francji.

Od listopada z reprezentacją pracuje Gerard Juszczak, a od marca Marcin Prasoł. Stałym współpracownikiem kadry jest trener Dariusz Pasieka.

"Ta trójka odpowiedzialna jest za obserwację naszych rywali. Prasoł odpowiada za Irlandię Północną, Juszczak za Ukrainę, a Pasieka obserwuje Niemców. Wszyscy pojadą na najbliższe mecze kontrolne tych drużyn" - powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Współpracownika ma również odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne Remigiusz Rzepka. Na zgrupowaniach w Juracie i Arłamowie wspiera go bowiem Michał Klich.

Reklama

"Nasz sztab liczy 25 osób, ale nie jest tak duży jak reprezentacji Niemiec, bo ta ma nawet swoich kelnerów, którzy jeżdżą z drużyną. Zdecydowaliśmy się powiększyć sztab, ponieważ chcemy być jak najlepiej przygotowani do mistrzostw Europy. Selekcjoner Adam Nawałka przywiązuje ogromną wagę do najdrobniejszych szczegółów. Każdy wie za co odpowiada i każdy z nas pracuje na sukces tej drużyny" - dodał Kwiatkowski.

W czwartek do Arłamowa mają dotrzeć czterej ostatni zawodnicy, którzy w miniony weekend grali mecze w swoich klubach. Wczesnym popołudniem spodziewani są Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Maciej Rybus. Później do zespołu dołączy kontuzjowany Grzegorz Krychowiak.

Przed południem piłkarze w Arłamowie mieli czas wolny. O 17.30 odbędą się krótkie zajęcia na siłowni, a o godzinie 18 rozpocznie się trening.

Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama