Portugalia - Norwegia 3-0 w sprawdzianie przed Euro

Cristiano Ronaldo odpoczywał po sobotnim finale Ligi Mistrzów, ale nie przeszkodziło to Portugalczykom odnieść efektownego zwycięstwa z Norwegią 3-0 w meczu kontrolnym podczas przygotowań do Euro 2016. Kibice w Porto oglądali wspaniałe gole.

Już w 13. minucie Ricardo Quaresma zdecydował się na strzał z linii bocznej pola karnego i kapitalnie wkręcił piłkę w "okienko" bramki. Cudowny gol!

Norwegowie mogli szybko odpowiedzieć, ale Joshua King strzelił nad poprzeczką. Ten sam piłkarz zmarnował kolejną okazję w 32. minucie, gdy mając przed sobą już tylko bramkarza, trafił w jego nogi. W 57. minucie Anders Trondsen trafił w poprzeczkę!

Osiem minut później gospodarze zdobyli drugiego gola. Raphael fantastycznie przymierzył z wolnego, piłka trafiła w słupek i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza.

W 70. minucie Portugalczycy przeprowadzili oskrzydlającą akcję, Antonio Eder dostał podanie na 6. metr od Joao Mario i nie mógł zmarnować takiej okazji.

Portugalczycy zagrają w grupie F mistrzostw Europy z Austrią, Węgrami i Islandią.

Raport meczowy

Włochy zagrają w grupie E mistrzostw Europy z Belgią, Irlandią i Szwecją.

---

Albania - Katar 3-1 (2-1)

Bramki: dla Albanii - Arlind Ajeti (23), Ermir Lenjani (40), Armando Sadiku (64); dla Kataru - Abdelkarim Hassan (2).

Albania zagra w grupie A mistrzostw Europy - z Francją, Rumunią i Szwajcarią.