Reklama

Reklama

Petr Czech zakończył reprezentacyjną karierę

Petr Czech ogłosił koniec reprezentacyjnej kariery. Czeski bramkarz wystąpił w swojej reprezentacji na Euro 2016 we Francji.

Czech po czternastu latach gry w drużynie narodowej zapowiedział, że już w niej nie zagra. 34-letni zawodnik Arsenalu Londyn wystąpił w niej 124 razy, co jest rekordem tego kraju.

Czech ogłosił swoją decyzję na konferencji prasowej po rozstrzygnięciu plebiscytu na najlepszego czeskiego piłkarza, w którym zresztą zwyciężył, po raz 10. w karierze.

- To decyzja nieodwołalna. Nie chciałbym doprowadzić do sytuacji, w której w połowie kwalifikacji będę musiał powiedzieć, że jestem zmęczony. Dlatego lepiej wycofać się już teraz. Zamykam przepiękny rozdział - powiedział Czech.

Reklama

Jeden z najlepszych bramkarzy świata zadebiutował w drużynie narodowej w 2002 roku, w spotkaniu z Węgrami. Niedługo później był już reprezentacyjną "jedynką" i opuszczał mecze Czech tylko wówczas, gdy był kontuzjowany. Grał m.in. w czterech edycjach ME (2004, 2008, 2012 i 2016), a także na mundialu w 2006 roku.

Czesi odpadli z Euro 2016 w fazie grupowej po porażce z Turcją 0-2. Wcześniej ulegli Hiszpanii 0-1 i zremisowali z Chorwacją 2-2.

- Turniej nie miał na moją decyzję żadnego wpływu. Byłem zdecydowany przed jego rozpoczęciem. Musiałaby się przydarzyć jakaś wyjątkowa, ekstremalna sytuacja, żebym zmienił zdanie, ale to raczej niemożliwe - skomentował Czech.

Reklama

Reklama

Reklama