Reklama

Reklama

Oglądasz Euro 2016 na niemieckich kanałach? Chcą wyłączyć sygnał w Polsce

​Ci, którzy nie zapłacili za możliwość obejrzenia wszystkich spotkań Euro 2016, dotąd mogli śledzić transmisje na zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce. Jak zdradził w programie #dziejesienazywo Jarosław Mojsiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał, stacje mają zakodować mecze. O kontrowersyjnej sprawie poinformował portal money.pl.

Agnieszka Popławska z Federacji Konsumentów twierdzi jednak, że wyłączenie sygnału oznacza złamanie umowy pomiędzy konsumentem a sieciami kablowymi czy platformami cyfrowymi.

- Muszę powiedzieć, że na skutek działań Stowarzyszenia Sygnał i członków, czyli platform pozwalających nam oglądać mecze, ale i UEFA i firm związanych z UEFA, tego problemu już od wczoraj nie ma (w poniedziałek 13 czerwca - przyp. red.) - mówił Mojsiejuk o transmisjach z Euro 2016 w zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce.

Reklama

Prowadzący stwierdził jednak, że on jeszcze wczoraj mecze na niemieckich kanałach oglądał, choć jakość była gorsza niż choćby w sobotę czy niedzielę. Co ciekawe, jeśli rzeczywiście sygnał kanałów zostanie wyłączony, to będzie to łamanie prawa.

- W takim wypadku jest to nienależyte wykonanie zobowiązania. Jeśli mamy w pakiecie określoną liczbę programów i nie mamy rozpoczętego świadczenia usług możemy żądać odszkodowania proporcjonalnie do usługi - odpowiada Agnieszka Popławska, prawniczka z Federacji Konsumentów.

Do tej pory wielu kibiców zamiast kupować abonament na Euro 2016, decydowało się na oglądanie spotkań w zagranicznych kanałach. Mowa tu nie tylko o niemieckiej telewizji, ale także np. brytyjskiej.

Cały artykuł z portalu money.pl przeczytacie TUTAJ

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2016 | mecze