Niemcy - Włochy 1-1, w karnych 6-5 w ćwierćfinale Euro. Zobacz gole

To był prawdziwy thriller! Niemcy awansowali do półfinału mistrzostw Europy we Francji pokonując Włochów po rzutach karnych 6-5. Po 90 i 120 minutach był remis 1-1. Zobacz, jak padły gole!

Prowadzenie objęli mistrzowie świata. W 65. minucie po akcji Maria Gomeza, Jonas Hector dośrodkował w pole karne, a do odbitej od obrońców piłki szczęśliwie dopadł Mesut Oezil i pokonał Gianluigiego Buffona.

Niemcy nie zamierzali się bronić i nadal atakowali. Tymczasem dośrodkowanie w pole karne próbował przedłużyć głową Chiellini, a Jerome Boateng niepotrzebnie podniósł ręce do góry i gdy trafiła w nie piłka, węgierski arbiter podyktował rzut karny!

Pewnie wykorzystał go Leonardo Bonucci.

Na rozstrzygnięcie trzeba było czekać aż do 9. serii rzutów karnych. W niej Manuel Neuer obronił strzał Matteo Darmiana, a decydującego o awansie Niemiec karnego wykorzystał Jonas Hector, choć niewiele brakowało, a Buffon obroniłby.

Kolejnym rywalem triumfatorów mundialu w 2014 roku będzie Francja lub Islandia.