Reklama

Reklama

Niemcy - Francja 0-2. Joachim Loew o swojej przyszłości

Niemcy nie zagrają w finale Euro 2016. Aktualni mistrzowie świata przegrali w Marsylii z gospodarzami mistrzostw Europy Francuzami 0-2. Czy brak tytułu to koniec Joachima Loewa na stanowisku selekcjonera?

Loew jest trenerem reprezentacji Niemiec od 2006 roku. Dwa lata temu poprowadził naszych zachodnich sąsiadów do triumfu na mundialu w Brazylii. Ma też na koncie brąz MŚ 2010 i srebro ME 2008. Do Francji mistrzowie świata przyjechali z jednym celem - wygrać Euro 2016. Nie udało się tego zrealizować, bo "Trójkolorowi" mieli w swoich szeregach Antoine'a Griezmanna. Napastnik Atletico Madryt strzelił oba gole w półfinale na Stade Velodrome.

Loew ma ważny kontrakt do 2018 roku. Czy go wypełni? "Nie mogę przewidzieć swojej przyszłości. Teraz o tym nie myślę" - powiedział po meczu z Francją. "Wcześniej nie omawialiśmy tematu zmiany trenera. Do tej pory to nie był problem. Może kiedy wrócimy do kraju będziemy o tym dyskutować" - dodał 56-letni szkoleniowiec, który zaznaczył że nie będzie się spieszył z podjęciem decyzji na temat swojej przyszłości.

"To był dobry turniej dla nas. Mieliśmy wielką energię. Na treningach i podczas meczów pokazaliśmy wspaniały team spirit. Nie widziałem zbyt wielu błędów z naszej strony na Euro 2016" - podkreślił Loew.

Reklama

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy


Reklama

Reklama

Reklama