Reklama

Reklama

Lothar Matthaeus: Podolski i Schweinsteiger powinni skończyć grę w kadrze

Rekordzista reprezentacji Niemiec, Lothar Matthaeus ocenił w rozmowie z "Bildem", że czas Lukasa Podolskiego i Bastiana Schweinsteigera w kadrze minął i czas postawić na młodszych zawodników.

Lothar Matthaeus krytycznie ocenił występ Niemców na Euro 2016. Zdaniem 150-krotnego reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów, Joachim Loew powinien postawić na młodszych zawodników.

Reklama

- Podolski i Schweinsteiger zauważyli moim zdaniem, że Loew nie stawia na nich tak często, jak w przeszłości - powiedział w rozmowie z "Bildem".

55-letni trener stwierdził, że "Poldi" oraz "Basti Fantasti" powinni pomyśleć o reprezentacyjnej emeryturze i ustąpić miejsca młodszym zawodnikom.

Lukas Podolski ma 31 lat, a w reprezentacji Niemiec gra od 2004 roku. Na koncie ma 129 meczów w kadrze i 48 goli. Schweinsteiger jest prawie rok starszy, a w reprezentacji, której obecnie jest kapitanem, rozegrał 120 spotkań (24 bramki).

Lothar Matthaeus to prawdziwa legenda niemieckiego futbolu. W reprezentacji grał 20 lat, wygrywając Euro 1980 oraz mistrzostwa świata w 1990 roku. Próbował swoich sił jako trener, ale po niepowodzeniu z reprezentacją Bułgarii w 2011 roku, nie podjął żadnej pracy w tym zawodzie.

Dowiedz się więcej na temat: lothar matthaeus | podolski | Bastian Schweinsteiger