Reklama

Reklama

Julen Lopetegui następcą Vicente del Bosque?

Były trener FC Porto, Julen Lopetegui ma największe szanse, aby po Euro 2016 zastąpić Vicente del Bosque na stanowisku selekcjonera reprezentacji Hiszpanii - donosi madrycka "Marca".

O tym, że del Bosque pożegna się z reprezentacją po Euro 2016 wiadomo od prawie dwóch lat. Hiszpańska federacja miała dużo czasu, aby przygotować następcę na najbardziej eksponowane stanowisko trenera piłkarskiego w kraju.

"Marca" informuje, że prezydent RFEF Angel Maria Villar naciska, aby nowym selekcjonerem został Julen Lopetegui. Dziennikarze donoszą też, że wcześniej faworytem działacza był Marcelino Garcia Toral, ale ten wolał pozostać szkoleniowcem Villarrealu.

Villar chciał także, aby do sztabu dołączył Fernando Hierro, ale ten niedawno związał się kontraktem z Realem Oviedo, który poprowadzi na zapleczu Primera Division.

Reklama

Wydaje się, że kandydatura Lopeteguiego to jedyna opcja. Kontrakty z nowymi klubami podpisali już Pep Guardiola i Paco Jemez, a Unai Emery jest o krok od parafowania umowy z Paris Saint-Germain.

49-letni Julen Lopetegui ma już doświadczenie ze współpracy z krajową federacją. Cztery lata pracował z młodzieżowymi reprezentacjami, zdobywając dwa tytuły mistrza Europy - do lat 19 oraz do lat 21. W styczniu rozstał się z FC Porto, gdzie pracował przez prawie dwa sezony. Wcześniej pracował z rezerwami Realu Madryt oraz w Rayo Vallecano.

Dowiedz się więcej na temat: Vicente del Bosque | Angel Maria Villar | Julen Lopetegui

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama