Reklama

Reklama

Joachim Loew krytykuje format mistrzostw Europy

Trener reprezentacji Niemiec – Joachim Loew skrytykował nową formę rozgrywania meczów mistrzostw Europy. Według niemieckiego szkoleniowca przez zwiększoną liczbę drużyn w turnieju, ucierpiała jakość rozgrywek.

- Myślę, że 24 drużyny to za dużo. Mistrzostwa świata też mają być zwiększone do 40 zespołów i ta liczba cały czas się zwiększa. W dłuższym okresie czasy uważam, że może to stanowić problem. Cierpi na tym jakość gry - powiedział trener Niemców.

Wtórował mu także obrońca reprezentacji Niemiec - Mats Hummels. - Poziom na Euro 2016 nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy. Było zbyt wiele drużyn, które nie chciały niczego robić z piłką i ustawiały autobus - powiedział Hummels. Obrońca zaznaczył jednak, że w meczu z Francją jego reprezentacja była zmuszona do gry na najwyższym poziomie.

Reklama

We wcześniejszym formacie mistrzostw w turnieju brało udział 16 drużyn. W tym roku ta liczba została zwiększona do 24 zespołów. 

Niemcy przegrali w półfinałowym meczu z Francuzami 0-2. Oba gole dla Francji zdobył Antoine Griezmann. Gospodarze turnieju w finale (10 lipca) zmierzą się z Portugalią.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL