Reklama

Reklama

Joachim Loew: Francja faworytem numer jeden

Joachim Loew, trener reprezentacji Niemiec, grupowego rywala polskich piłkarzy, uważa, że choć grono faworytów mistrzostw Europy we Francji jest dość szerokie, to główny kandydat do tytułu jeden - drużyna gospodarzy.

"Drużyna Francji jest według mnie głównym faworytem mistrzostw" - powiedział selekcjoner mistrzów świata w wywiadzie dla agencji prasowej dpa, dodając przy tym, że jak zwykle na gospodarzach będzie na niej ciążyć duża presja.

Loew doświadczył takiej sytuacji, gdyż był asystentem Juergena Klinsmanna w trakcie mundialu w 2006 roku w Niemczech.

"Może się zatem zdarzyć, jak w naszym przypadku w 2006 roku, że po pierwszym udanym meczu zapanuje euforia, pojawi się energia, która poprowadzi Francuzów przez cały turniej" - wspomniał.

Reklama

Przyznał przy tym, że Francuzi nie muszą liczyć wyłącznie na pomoc "ścian", gdyż mają bardzo silny zespół, a szczególnie linię pomocy.

"Zresztą w ogóle to bardzo wyrównana i zbalansowana drużyna" - ocenił.

Wspomniał ćwierćfinał mistrzostw świata w Brazylii, w którym "Trójkolorowi" stanęli na drodze jego zawodników w ćwierćfinale.

"Wygraliśmy 1:0, ale Francuzi byli równorzędnym rywalem, a jako team przez dwa lata jeszcze się rozwinęli" - dodał Loew.

Obok Francji trener Niemców w gronie faworytów widzi jeszcze kilka reprezentacji.

"Hiszpanie nadal prezentują najwyższy poziom, choć z mundialu w Brazylii odpadli już w pierwszej rundzie" - powiedział i zauważył, że nową siłę obrońcy tytułu czerpią z sukcesów swoich klubów - Realu Madryt, Atletico Madryt czy Sevilli - w europejskich pucharach.

Loew wysoko ocenia również szanse Belgii, Włoch i Anglii.

"Italia chyba jest trochę niedoceniana, natomiast Anglia wydaje się dużo silniejsza niż na poprzednich wielkich turniejach" - podkreślił.

Euro 2016 rozpocznie się w piątek i potrwa do 10 lipca.

Zobacz terminarz grupy C

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama