Reklama

Reklama

Irlandia Płn. - Niemcy 0-1 na Euro 2016. Opinie po meczu

- W pierwszej połowie powinienem był wyjść na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Euro - przyznał napastnik reprezentacji Niemiec Thomas Mueller po zwycięstwie z Irlandią Północną 1-0 na Euro 2016.

Snajper Niemców nie może przełamać się podczas mistrzostw Europy. Nie zdobył gola ani cztery lata temu podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie, ani w żadnym z trzech pierwszych meczów podczas Euro we Francji.

Po meczu powiedzieli:

Thomas Mueller (pomocnik reprezentacji Niemiec): - Udało nam się w trakcie meczu pokazać to, co trenowaliśmy. Zabrakło jedynie goli. W pierwszej połowie powinienem był wyjść na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Euro. Możemy być jednak zadowoleni, bo zagraliśmy dobre spotkanie. Jeśli będziemy w ten sposób grać, to jestem przekonany, że piłka zacznie też wpadać do siatki.

Reklama

Joachim Loew (trener reprezentacji Niemiec): - Od 1/8 finału musimy wykorzystywać wszystkie sytuacje podbramkowe. Jeśli będziemy tacy nieskuteczni, zostaniemy szybko ukarani. Mamy dużo szans na strzelenie gola, a ich nie wykorzystujemy. Po pierwszej połowie powinniśmy byli prowadzić już 3-0 czy 4-0.

Mario Gomez (napastnik reprezentacji Niemiec, strzelec gola): - Nie było wcale łatwo. W obronie Irlandczycy byli nie do przejścia, ale możemy być zadowoleni. Wygraliśmy grupę, a to się liczy i to jest najważniejsze. Teraz musimy mieć nadzieję, że trochę więcej będziemy mieli szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Może po prostu strzelanie goli zostawiliśmy sobie na kolejne rundy...

Michael O’Neill (trener reprezentacji Irlandii Płn.): - Stało się dokładnie to, czego się spodziewaliśmy. Niemcy to jeden z najlepszych zespołów na świecie. Dobrze rozpoczęliśmy, ale z minuty na minutę traciliśmy na pewności siebie. Nadal mamy nadzieję na awans do 1/8 finału i czekamy na wyniki z innych grup. Nie chcielibyśmy jeszcze wracać do domu. Jestem dumny z naszego występu. Pokazaliśmy, że zasłużyliśmy na to, by być uczestnikiem Euro.

Zobacz terminarz i tabelę "polskiej" grupy C!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL