Reklama

Reklama

Guy Roux podważa wiek Renata Sanchesa

Renato Sanches jest jednym z największych objawień Euro 2016. Niespełna 19-letni piłkarz wraz z reprezentacją Portugalii awansował do półfinału, a w spotkaniu ćwierćfinałowym z Polską był najlepszy na boisku. Po raz kolejny pojawiły się jednak doniesienia, że zawodnik podaje zaniżony wiek.

Sanches jeszcze przed turniejem we Francji przeszedł z Benfiki Lizbona do Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec zapłacili za piłkarza 35 milionów euro, a z bonusami ta kwota może wzrosnąć nawet jeszcze o kolejne dziesięć, ale patrząc na jego grę Bawarczycy na pewno mogą czuć się zadowoleni.

Teraz znowu jednak pojawiły się doniesienia, że Sanches ma jednak więcej lat niż oficjalnie podaje.

"Mówi, że ma 18 lat, ale myślę, że powinniśmy popatrzeć w przeszłość. Jego data urodzenia została zgłoszona parę lat później, więc jej termin nie jest prawidłowy. Mogę was zapewnić, że ma 23 albo 24 lata" - powiedział Guy Roux, były wieloletni trener AJ Auxerre, na antenie kanału Dolce Sport.

Reklama

Świadectwo urodzenia wskazuje, że Sanches urodził się 18 sierpnia 1997 roku w Lizbonie, choć pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka. Wiadomo, że został zarejestrowany w portugalskim urzędzie dopiero jednak w wieku pięciu lat z powodu rozłąki z rodzicami.

To nie pierwszy raz, kiedy wiek tego piłkarza jest kwestionowany. Podczas jego pobytu w Benfice robili to przedstawiciele innego lizbońskiego klubu - Sportingu, ale gdy zagrożono im sądem, odpuścili i wszystko skończyło się tylko na pogłoskach.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama