Reklama

Reklama

Grzegorz Krychowiak kontuzjowany. Kolano czy mięśnie?

Grzegorz Krychowiak poinformował na Twitterze, że odnowiła mu się kontuzja kolana. Pracownicy PZPN-u ustalili jednak, że chodzi o naciągniecie mięśni, co może okazać się zdecydowanie lepszą wiadomością.

Grzegorz Krychowiak w niedzielnym finale Pucharu Króla wystąpił w opatrunku w okolicy kolana. Hiszpańskie media donosiły, że miał specjalną blokadę, która pozwoliła mu dokończyć spotkanie z Barceloną.

Reklama

Sęk w tym, że nie do końca wiadomo, co dolega reprezentantowi Polski. Sam piłkarz napisał, że odnowiła mu się kontuzja kolana. Pracownicy PZPN-u ustalili natomiast, że chodzi o naciągnięcie mięśni kulszowo-goleniowych w okolicach kolana (tzw. hamstringi). Lekarz reprezentacji, Jacek Jaroszewski wyjaśnił, że Krychowiakowi nie odnowiła się kontuzja kolana, a jest to zupełnie inny uraz.

Jeśli potwierdzi się wersja PZPN, kibice reprezentacji Polski powinni być spokojni o zdrowie piłkarza.

Sztab medyczny Sevilli, w której występuje Krychowiak, jest w kontakcie z lekarzami kadry. Sam zawodnik dzwonił też do selekcjonera Adama Nawałki i wyjaśnił mu, na czym polega kontuzja. W obozie "Biało-czerwonych" panują optymistyczne nastroje, choć kontuzja wyklucza Krychowiaka z dwóch meczów towarzyskich: z Holandią w Gdańsku (1 czerwca) i Litwą w Krakowie (6 czerwca).

Nic jednak nie zmienia się w kwestii przyjazdu piłkarza na zgrupowanie kadry. Krychowiak ma się zameldować w Arłamowie w czwartek, tak jak wcześniej ustalił to z selekcjonerem. Dalszą rehabilitację będzie przechodził w Polsce.

Z Arłamowa Łukasz Szpyrka

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Krychowiak | Euro 2016 | PZPN | reprezentacja Polski