Reklama

Reklama

Euro 2016. Werner Liczka o Polakach: Wyjdziecie z grupy. Może być ćwierćfinał

Doświadczony czeski szkoleniowiec Werner Liczka po kilku latach przerwy znowu pracuje w Polsce. Z drugoligowym Radomiakiem ma wywalczyć w przyszłym roku awans na zaplecze Ekstraklasy. Szef Unii Czeskich Trenerów mówi też Interii o szansach reprezentacji naszych południowych sąsiadów i "Biało-czerwonych" w zbliżającym się Euro.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

Kilka tygodni temu 61-letni Liczka został trenerem Radomiaka. Wiosną zespół z Radomia miał wywalczyć pierwszoligowy awans. Po serii porażek nic z tego nie wyszło. Właściciele postanowili więc zatrudnić doskonale znanego w Polsce szkoleniowca, który wcześniej z powodzeniem pracował w takich klubach, jak Polonia Warszawa, Górnik Zabrze, Wisła Kraków czy Dyskobolia Grodzisk. W pracy z Radomiakiem pomaga mu jego syn Marcel. 

W niedzielę jedenastka z Radomia niespodziewanie pokonała na wyjeździe, walczący o awans do 1. ligi, GKS Tychy 1-0. 

- Od pierwszego dnia jestem bardzo zadowolony z pracy w Radomiaku. Jest doskonała komunikację z właścicielem drużyny czy zespołem. Ze strony miasta i klubu jest duże zaangażowanie oraz chęć sukcesów. Cel jest jasny, awans do pierwszej ligi. Wszyscy w Radomiu tego chcą. Trzeba będzie jednak pokazać charakter i wykazać się odpowiednią mentalnością - podkreśla Liczka-senior. 

Byłego drugiego trenera reprezentacji Czech pytamy, jakie w jego kraju są nastroje przed zaczynającymi się już za kilkanaście dni mistrzostwami Europy we Francji. Kadra prowadzona przez Pavla Vrbę nie będzie miała łatwo, walczy przecież w "grupie śmierci" z Hiszpanią, Chorwacją i Turcją. 

- My, Czesi jesteśmy pozytywnie nastawienie. Dobry nastrój jest zarówno wśród fachowców, jak i kibiców. Grupa jest ciężka, ale zespół ma wiarę w siebie. Ta drużyna ma charakter, a do tego jest dobrze ustawiona taktycznie. Potrafimy wygrywać ważne spotkania mądrością w grze. Jestem przekonany, że zdołamy awansować do kolejnej fazy mistrzostw - podkreśla Liczka, który był blisko reprezentacji, która 20 lat temu na boiskach w Anglii, niespodziewanie dla wszystkich, wywalczyła wicemistrzostwo kontynentu. 

Czeskiego trenera pytamy też o szansę "Biało-czerwonych". - Trzymam kciuki za sukces nie tylko Czechów, ale także Słowaków i Polaków. Uważam, że jeden z tych trzech zespołów awansuje do ćwierćfinału turnieju. Może nie do czwórki, ale do czołowej ósemki na pewno. Co do waszej kadry, to uważam, że z grupy na pewno wyjdziecie - mówi Interii Werner Liczka. 

Rozmawiał w Tychach Michał Zichlarz

Dowiedz się więcej na temat: Werner Liczka | reprezentacja Polski | Euro 2016