Reklama

Reklama

Euro 2016. Vicente del Bosque podziękował zawodnikom rezerwowym

Trener broniących tytułu Hiszpanów Vicente del Bosque podziękował wszystkim zawodnikom rezerwowym i zapewnił, że atmosfera w zespole jest bardzo dobra. W dotychczasowych trzech meczach grupowych Euro 2016 we Francji szkoleniowiec postawił na tych samych piłkarzy.

- Oczywiście, że dla mnie to nie są łatwe decyzje, ale to ja ustalam wyjściowy skład. Uznałem, że tak będzie najlepiej i postawiłem w trzech spotkaniach na tych samych graczy. Boli mnie, że nie mogę też wystawić Koke, Thiago czy Bartry, ale chcę podkreślić, że nikt w zespole nie narzeka i atmosfera jest bardzo dobra. Za to chciałbym podziękować przede wszystkim rezerwowym, czyli tym, którzy nie występują, a wspaniale się zachowują - powiedział hiszpański selekcjoner w wywiadzie dla dziennika "AS".

Kilka dni wcześniej na rolę rezerwowego narzekał Pedro, który do jednego z dziennikarzy powiedział, że jeśli jego pozycja w drużynie się nie zmieni, wróci do domu. 

Reklama

- To były tylko niefortunnie wypowiedziane słowa - skomentował krótko Del Bosque. 

Szkoleniowiec zapewnił, że w zespole panuje dobra i życzliwa atmosfera. Przykładem może być chociażby postawa bramkarza Ikera Casillasa, który pierwszy od dłuższego czasu turniej w reprezentacji rozgrywa jako rezerwowy.

- To dla niego nie jest łatwa sytuacja, a mimo wszystko zachowuje się wspaniale - powiedział del Bosque.

EURO 2016 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Hiszpanie w fazie grupowej pokonali Czechów (1-0) i Turków (3-0), a przegrali z Chorwatami (1-2). W 1/8 finału zmierzą się z Włochami i będzie to powtórka finału sprzed czterech lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL