Reklama

Reklama

Euro 2016. Ukraina czeka na Polskę, "atmosfera przypomina pogrzeb"

​Polska dzisiaj o godzinie 18 w ostatniej kolejce fazy grupowej Euro 2016 zmierzy się z Ukrainą. Dla naszych rywali będzie to pożegnanie z turniejem we Francji. - Atmosfera w kadrze przypomina pogrzeb. Piłkarze rozczarowali miliony kibiców - piszą ukraińscy dziennikarze.

Euro 2016. Sprawdź wyniki i tabelę "polskiej" grupy - kliknij!

Ukraina przed rozpoczęciem mistrzostw Europy była uważana za głównego rywala Polski w walce o drugie miejsce w grupie. Podopieczni Mychajła Fomienki zaprezentowali się jednak fatalnie. 

O ile porażka z Niemcami (0-2) na początek była wkalkulowana, to klęska z Irlandią Północną (0-2) stanowiła ogromny cios i ostatecznie przekreśliła nadzieje Ukraińców na awans do 1/8 finału.

Reklama

Na wczorajszej konferencji prasowej zamiast selekcjonera pojawił się... lekarz drużyny i rezerwowy Rusłan Rotań, który w dotychczasowych dwóch spotkaniach nie pojawił się nawet na boisku. Nastroje były minorowe, a doktor gorzko zażartował, że drużynie humor poprawi już chyba tylko hipnoza.

Wkrótce po klęsce z Irlandią Północną selekcjoner Fomienko wywiesił białą flagę i poinformował piłkarzy, że po Euro żegna się z drużyną, a ostatnie treningi zespołu prowadził Andrij Szewczenko.

- Ta drużyna została rozbita w proch i pył - mówi Swiatosław Hrynczuk z telewizji MGM, który zaznacza, że nawet zwycięstwo z Polską w niczym już nie pomoże.

- Atmosfera w zespole przypomina pogrzeb. Nawet w czasie posiłków piłkarze prawie się nie odzywają. Zwycięstwo z Polską w tych okolicznościach to byłby cud. Zresztą nawet on nic by nie zmienił, bo każdy powiedziałby wtedy, że Polacy i tak nie potrzebowali już punktów - tłumaczy.

Piłkarze są załamani albo wściekli. Jewhen Konoplianka nie chce rozmawiać z mediami, bo obraził się, że został zbyt ostro skrytykowany po pierwszych dwóch meczach. Rusłan Rotan ze spuszczoną głową powiedział tylko, że z Polską drużyna zagra o zachowanie twarzy.

Ukraińcy doświadczają tego, co na ostatnich wielkich turniejach było raczej domeną polskiej reprezentacji. Rozgrywaliśmy kolejno mecze o punkty, o wszystko i o honor, ale zazwyczaj tylko te ostatnie spotkania wychodziły nam przyzwoicie.

W obozie reprezentacji Ukrainy przed dzisiejszym meczem cudów nikt się nie spodziewa. Były piłkarz kadry Siergiej Juran stwierdził nawet, że "Ukraina gra najgorszą piłkę na Euro". - Drużynie brakuje planu i umiejętności rozegrania piłki w ataku. Najgorsze jest jednak to, że brakuje zaangażowania i ambicji - zaznaczył.

Kibice kadry są rozczarowani, a dziennikarze postawę zawodników nazywają "beznadziejną". Wiele wskazuje na to, że w meczu z Polską szansę dostaną młodzi i utalentowani zawodnicy, bo bardziej doświadczeni, którzy mieli być liderami, zawiedli na całej linii.

- Nie możemy udawać, że tego turnieju nie było. Zagramy o to, by z honorem wrócić do domu. Musimy wyciągnąć naukę z tej porażki - twierdzi Rusłan Rotan.

Początek meczu Polska - Ukraina o godzinie 18. Najlepsza relacja na żywo w Interii.

Ukraina - Polska. Relacja na żywo - kliknij tutaj!

Ukraina - Polska. Relacja mobilna - kliknij tutaj!

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL