Reklama

Reklama

Euro 2016. Thomas Mueller: Nie będę wykonywał karnych

​Thomas Mueller ogłosił, że do końca Euro 2016 nie zamierza wykonywać rzutów karnych. Gwiazdor reprezentacji Niemiec zmarnował "jedenastkę" w serii rzutów karnych w starciu o półfinał z Włochami.

Reprezentacja Niemiec po pasjonującym meczu zakończonym serią rzutów karnych pokonała w sobotę reprezentację Włoch i awansowała do półfinału mistrzostw Europy. W dramatycznej serii "jedenastek" zawodziły największe gwiazdy, wśród nich niezawodny zazwyczaj Thomas Mueller.

Snajper drużyny Joachima Loewa i czołowy piłkarz Bayernu Monachium po spotkaniu ogłosił, że do końca turnieju we Francji nie zamierza wykonywać rzutów karnych w trakcie meczów, chyba że będzie zmuszony oddać strzał z 11 metrów po dogrywce.

- Nie będę pchał się do karnych przez najbliższe dwa tygodnie. Muszę przeanalizować moją technikę strzału, żeby stać się w tym elemencie lepszym - powiedział z pełnym przekonaniem reprezentant Niemiec.

Reklama

Euro 2016. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

- Jeśli na Euro będziemy mieli szansę wykonywać "jedenastkę", odstąpię piłkę innemu zawodnikowi. Natomiast jeżeli będziemy ponownie wykonywać rzuty karne po dogrywce, to będę na to gotowy - dodał Mueller.

Słynny zawodnik był przed turniejem typowany jako faworyt do zdobycia korony króla strzelców, ale na razie na stadionach we Francji nie strzelił jeszcze ani jednego gola.

- Na pewno będę dalej próbował zaskoczyć bramkarzy. Jeśli jednak mi się to nie uda, nic się nie stanie. Jestem przekonany, że wezmę złoty medal i puchar ze sobą do domu - zakończył Mueller.

Niemcy w półfinale mistrzostw Europy zmierzą się z reprezentacją Francji. Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godzinie 21.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama