Reklama

Reklama

Euro 2016. Lewandowski wśród największych rozczarowań według "France Football"

​Robert Lewandowski został umieszczony na liście dziesięciu największych rozczarowań Euro 2016 przez dziennikarzy "France Football". - Polak nie zrobił nic wielkiego. Po prostu przeszedł obok turnieju - napisano.

Euro 2016. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

Reprezentacja Polski dotarła do ćwierćfinału Euro 2016, ale w opinii ekspertów "France Football" Robert Lewandowski nie spełnił wielkich oczekiwań. Polak w pięciu meczach strzelił tylko jednego gola, a w spotkaniach fazy grupowej nie potrafił znaleźć drogi do bramki przeciwników.

Dziennikarze "France Football" podkreślili, że Lewandowski nie był na turnieju liderem zespołu, w przeciwieństwie do tego, co prezentował w eliminacjach.

Francuzi zaznaczają także, że kapitan "Biało-czerwonych" nie potrafił dostosować się do poziomu prezentowanego przez kolegów.

- Lewandowski nie zrobił na mistrzostwach nic wielkiego. Po prostu przeszedł obok turnieju. Otaczali go zawodnicy pełni zapału, jak Krychowiak i Grosicki, ale on nie zagrał na takim poziomie, by pociągnąć za sobą drużynę i pomóc jej w awansie do półfinału - czytamy w prestiżowym magazynie.

Napastnik reprezentacji Polski w ostatnich tygodniach nie ma dobrej prasy. Wśród największych rozczarowań mistrzostw umieściły go też "Marca" i serwis squawka.com. Polskie media nie były wobec Lewandowskiego tak krytyczne, podkreślając, że zawodnik wykonywał dużą pracę dla zespołu.

Warto dodać, że obok "Lewego" w gronie gwiazd, które rozczarowały na Euro 2016, "France Football" umieściło także: Zlatana Ibrahimovicia, Ceska Fabregasa, Simone Zazę, Aleksandara Dragovicia, Raheema Sterlinga, Andrija Jarmołenkę, Thomasa Muellera, Ardę Turana i Kevina de Bruyne.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy