Reklama

Reklama

Euro 2016. Konoplianka: Nie boimy się Niemców

Skrzydłowy piłkarskiej reprezentacji Ukrainy Jewhen Konoplianka zapewnił na konferencji prasowej przed pierwszym meczem mistrzostw Europy z Niemcami, że rywale nie napawają go strachem. - Nie boimy się ich - podkreślił. Oba zespoły są rywalami Polski w grupie C.

Konoplianka, klubowy kolega Grzegorza Krychowiaka z Sevilli, spodziewa się ciekawego spotkania z mistrzami świata.

- Mecz będzie zacięty, ale na tym turnieju każde starcie będzie trudne i ciężkie. A we wtorek Gruzja wygrała z Hiszpanią... - przypomniał Ukrainiec. Odwoływał się do porażki broniących tytułu podopiecznych Vicente del Bosque w meczu towarzyskim w Getafe 0-1.

Ukraina zmierzy się z Niemcami w Lille w niedzielę o godzinie 21. Trzy godziny wcześniej swój mecz rozpoczną "Biało-czerwoni", których rywalem będzie niepokonana od 12 spotkań Irlandia Północna.

Reklama

- Żeby pokonać mistrzów świata, musimy zagrać na więcej niż sto procent - ocenił we wtorek kapitan Ukrainy Rusłan Rotań, na konferencji prasowej w ośrodku pobytowym w Aix-en-Provence.

Trener Mychajło Fomenko zapowiedział, że ma już przygotowaną taktykę na najbliższe spotkanie, ale nie zamierza jej zdradzać.

- Na pewno nie będzie łatwo z mistrzami świata, ale każdy pierwszy mecz na turnieju jest trudny - uważa szkoleniowiec.

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek. O godzinie 21 gospodarze zmierzą się na inaugurację z Rumunią.

Zobacz terminarz w grupie C

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje