Reklama

Reklama

Euro 2016. Dzisiaj poznamy potencjalnych rywali "Biało-czerwonych"

​Przed nami decydujące mecze w grupach. Ze szczególną uwagą przyglądać się będziemy dzisiejszym spotkaniom w grupie A. Zespół, który zajmie drugie miejsce, spotka się w sobotę w Saint-Etienne z drugą drużyną z "naszej" grupy czyli potencjalnie z "Biało-czerwonymi".

Po dwóch seriach gier w grupie A, awans do 1/8 Euro 2016 wywalczyli już gospodarze, którzy na swoim koncie mają komplet sześciu punktów. O godzinie 21 Francuzi zmierzą się dzisiaj w meczu o pierwsze miejsce ze Szwajcarami. Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport 3.

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Reklama

"Helweci", po nikłej wygranej z Albanią 1-0 i remisie z Rumunią 1-1, potrzebują wygranej z "Les Bleus", żeby wskoczyć na czoło tabeli. W przypadku remisu skończą na drugim miejscu i w kolejnej fazie zagrają z drugim zespołem z "polskiej" grupy. 

- Przed Euro oczekiwania w Szwajcarii były jasne, minimum awans z grupy, a może jeszcze coś więcej, choć głośno nikt o tym tutaj nie mówi - zaznacza Ryszard Komornicki, były pomocnik wielkiego Górnika z lat 80. i były reprezentant Polski, który od lat mieszka w Szwajcarii. 

- Poziom szwajcarskiej piłki w ostatnich latach mocno się podniósł. Dlatego wielu liczy, że uda się awansować dalej niż tylko do drugiej rundy. Trzeba też powiedzieć, że jest duże ciśnienie na trenerze Petkoviciu. Nie ma takiego poparcia, jak miał wcześniejszy szkoleniowiec Ottmar Hitzfeld. Zresztą nikt by takiego nie miał. Vladimir Petković swoimi decyzjami, swoim sposobem prowadzenia kadry nie porwał kibiców i dziennikarzy. Do tego nie mówi najlepiej po niemiecku, co w takim kraju jak Szwajcaria nie jest najlepiej odbierane - tłumaczy Komornicki. 

Hitzfeld zakończył pracę z reprezentacją Szwajcarii po mundialu w Brazylii, gdzie wprowadził zespół do 1/8 turnieju. Jeśli chodzi o mistrzostwa Europy to jedenastka spod Alp grała w nich wcześniej trzykrotnie, ale nigdy, podobnie jak Polska, nie przeszła fazy grupowej. Teraz wreszcie ma ku temu świetną okazję. Być może dzięki temu akcje pochodzącego z Sarajewa szkoleniowca poszybują do góry.

W drugim spotkaniu grupy A, również o 21, Rumunia zagra z Albanią.

Kliknij, aby dołączyć do tekstowej relacji na żywo

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Zobacz wyniki i tabelę grupy A

Michał Zichlarz       

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje