Reklama

Reklama

Euro 2016. Anglia - Islandia 1-2. Kto zastąpi Hodgsona?

Po klęsce z Islandią w 1/8 finału Euro i dymisji Roya Hodgsona, w Anglii rozpoczęło się narodowe wybieranie nowego selekcjonera. Media na Wyspach widzą czterech głównych kandydatów na to stanowisko.

W poniedziałkowy wieczór Anglia przeżyła koszmar, gdy jej reprezentacja uległa 1-2 debiutującym na Euro Islandczykom i pożegnała się z turniejem.

Reklama

Wyspiarze rozpoczęli mecz od błyskawicznie zdobytej przez Wayne'a Rooneya bramki z karnego, ale potem trafiali już tylko rywale, którzy sprawili największą sensację mistrzostw.

Natychmiast po meczu do dymisji podał się Hodgson, która prowadził reprezentację od 2012 roku.

Media na Wyspach jako najpoważniejszego kandydata do zajęcia stanowiska po Hodgsonie widzą Garetha Southgate'a, który prowadzi obecnie angielską młodzieżówkę, a w przeszłości 57 razy wystąpił w barwach narodowych Anglii.

Na objęcie posady po Hodgsonie typowany jest także menedżer Crystal Palace Alan Pardew oraz Glen Hoddle, który był już selekcjonerem reprezentacji Anglii.

Na Wyspach wymienia się również nazwisko Eddiego Howe'a, który prowadzi AFC Bournemouth Artura Boruca. Problemem tego trenera jest jednak małe doświadczenie.

Upadek Anglii! Najpierw referendum, a teraz porażka w piłkę nożną! Dyskutuj

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy
Dowiedz się więcej na temat: Roy Hodgson | reprezentacja Anglii | Euro 2016