Reklama

Reklama

Belgia - Włochy 0-2. Wielkie rozczarowanie w Belgii

Nie tak wyobrażali sobie początek Euro 2016 fani reprezentacji Belgii. Zespół gwiazd typowany był przed mistrzostwami do roli faworyta, ale zaczął fatalnie. A wszystko za sprawą znakomitych Włochów, którzy wygrali 2-0.

"Gorzka lekcja futbolu", "Już pod presją" - to tylko niektóre komentarze w belgijskiej prasie po wczorajszym meczu na Euro 2016.

Reklama

Belgia zajmuje ostatnie miejsce w grupie, bo mecz Szwecji z Irlandią zakończył się remisem 1-1.

Schodzący z boiska z opuszczoną głową trener Marc Wilmots - to zdjęcie na pierwszej stronie gazety "Le Soir", a komentarze we wszystkich dziennikach podobne - taktyką Włosi przewyższali Belgów, lepiej konstruowali akcje i w pierwszej połowie byli po prostu lepsi.

"Nie tak miały się zacząć te mistrzostwa Europy" - powiedział jeden z komentatorów w telewizji RTBF. "Zabrakło polotu, skuteczności i przede wszystkim dyrygenta" - to z kolei komentarz jednego z ekspertów telewizji VRT.

W podobnym tonie utrzymane są komentarze w gazecie "De Standaard". Hazard i De Bruyne dwoili się i troili, ale konstruowanie akcji albo szło opornie, albo brakowało wykończenia. Sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystali między innymi Lukaku i Origi.

Komentatorzy, choć wytykali "Czerwonym Diabłom" błędy, to byli zgodni, że wynik nie oddaje tego co działo się na boisku. W drugiej połowie, kiedy Włosi opadli z sił, Belgowie atakowali i remis był w zasięgu ręki, ale niewykorzystane sytuacje zemściły się. W doliczonym czasie gry to Włosi strzelili drugą bramkę.

Belgowie, którzy liczyli na sukces na tych mistrzostwach są w trudnej sytuacji. Mecz z Irlandczykami w sobotę ma być kluczowy. Trzeci mecz ze Szwecją Belgia zagra 22 czerwca.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Belgii | reprezentacja Włoch | Euro 2016