Belgia - Finlandia 1-1 w sparingu przed Euro 2016

Belgia zremisowała z Finlandią 1-1 w meczu kontrolnym przed Euro 2016. Gola dla Finów strzelił piłkarz Legii Warszawa Kasper Hamalainen.

Finowie objęli prowadzenie w 53. minucie po ładnej kontrze. Podania Jukki Raitali z lewej strony nie przeciął Axel Witsel, a Jan Vertonghen przegrał pojedynek biegowy z Kasperem Hamalainenem i piłkarz Legii strzałem z bliska nie dał szans Thibaut Courtois.

Hamalainen grał do 68. minuty.

W fińskim zespole zagrał także Paulus Arajuuri z Lecha Poznań.

Ataki Belgów przyniosły efekt dopiero w 89. minucie, gdy Romelu Lukaku wszedł do bramki z piłką na klatce piersiowej, po tym, jak bramkarz odbił futbolówkę broniąc strzał Edena Hazarda.

Belgia, zajmująca obecnie 2 miejsce w rankingu FIFA, zmierzy się na mistrzostwach Europy w grupie E z Włochami, Szwecją i Irlandią. "Czerwone Diabły" rozpoczną rywalizację od meczu z drużyną Italii 13 czerwca w Lyonie.

Belgia - Finlandia 1-1 (0-0)