Reklama

Reklama

Artur Sobiech: Za mną najlepszy sezon w Bundeslidze

Artur Sobiech z dużymi nadziejami przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski do Juraty, które było pierwszym etapem przygotowań do mistrzostw Europy. "Mam za sobą najlepszy sezon w Bundeslidze" - zaznaczył piłkarz Hannover 96, choć jego zespół spadł do 2. ligi niemieckiej.

Bundesliga. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

"Obóz z Juracie różnił się trochę od tradycyjnych zgrupowań. Na Półwysep Helski mogliśmy przyjechać z żonami, dziećmi czy partnerkami. Była okazja, żeby odpocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ten cel został spełniony" - dodał.

W poniedziałek w Arłamowie rozpocznie się drugie zgrupowanie przed Euro, pod koniec którego trener Adam Nawałka poda 23-osobową kadrę na mistrzostwa Europy. O ile jednak Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik mogą być pewni wyjazdu do Francji, o tyle Sobiech musi rywalizować o miejsce w reprezentacji z czwartym napastnikiem Mariuszem Stępińskim.

"Nie mnie oceniać, jaka jest hierarchia w kadrze, bo to rola trenera. Ja koncentruję się tylko na treningach, bo wiem, że właśnie w tej formie można się najlepiej sprzedać" - zauważył.

26-letni napastnik przekonuje, że ma za sobą najlepszy sezon w Bundeslidze. Początek rozgrywek nie był jednak specjalnie udany, ale karta odwróciła się, kiedy w grudniu zespół po Michaelu Frontzecku przejął trener Thomas Schaaf.

"Początek ligi nie był jednak specjalnie udany, bo nie grałem we wszystkich meczach, zdarzało mi się również oglądać spotkania z perspektywy trybun. Nowy szkoleniowiec postawił jednak na mnie, a ja zrewanżowałem mu się golami strzelanymi głównie w końcówce sezonu" - wspomniał.

Sobiech z dorobkiem siedmiu bramek został najlepszym strzelcem Hannoveru, co i tak nie uchroniło jego drużyny od zajęcia ostatniego miejsca i spadku z Bundesligi.