Reklama

Reklama

​Antoine Griezmann po finale Euro 2016: Ten mecz pokazał jak piłka jest okrutna

- Co z tego, że zostałem królem strzelców Euro, żal mi chłopaków, że po tak udanym w sumie dla nas turnieju przegraliśmy finał. Ten mecz pokazał, jak piłka potrafi być okrutna - mówił Antoine Griezmann, któremu UEFA wręczyła złotego buta za wygranie klasyfikacji strzelców Euro 2016.

Griezmann starał się szukać też pozytywów całego występu Francji na ME.

Reklama

- Nie można zapominać o plusach. Nabraliśmy na tym turnieju niesamowitego doświadczenia, przeżyliśmy wspaniały okres. Szkoda tylko, że finał jest taki smutny dla nas - mówił.

- Ja jestem dumny z chłopaków. W finale nie mieliśmy tyle szczęścia, co w meczu z Niemcami. Trafiliśmy w słupek, ja miałem szansę i nie wykorzystałem. To frustrujące, ale wrócimy w przyszłości jeszcze silniejsi - zapewnia gwiazda Atletico Madryt.

Dlaczego nie udało się wygrać nawet wobec kontuzji Cristiana Ronalda?

- Portugalia to nie tylko Ronaldo. Mają dobrze ułożony zespół, ich wielką bronią jest defensywa, mają zgraną grupę ludzi i dowiedli tego - tłumaczył.

- Jestem królem strzelców, ale jestem rozczarowany. Szkoda mi moich kolegów. Tak bardzo chcieliśmy zdobyć mistrzostwo Europy, ale nie możemy mieć do siebie pretensji, bo daliśmy z siebie wszystko - zakończył.

Ze Stade de France Michał Białoński

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy


Dowiedz się więcej na temat: Antoine Griezmann | Euro 2016