Reklama

Reklama

Anghel Iordanescu rozstał się z reprezentacją Rumunii

Po nieudanym występie w piłkarskich mistrzostwach Europy selekcjoner Anghel Iordanescu rozstał się z reprezentacją Rumunii. Nowy trener poprowadzi kadrę w meczach m.in. z Polską w eliminacjach mistrzostw świata 2018.

We francuskim Euro Rumunia odpadła już po fazie grupowej - przegrała z gospodarzami 1-2 i Albanią 0-1 oraz zremisowała ze Szwajcarią 1-1.

66-letni Iordanescu objął drużynę narodową - po raz trzeci w karierze - pod koniec października 2014 roku. Wcześniej z powodzeniem prowadził reprezentację w latach 1993-1998 i 2002-2004. Najważniejszym osiągnięciem był ćwierćfinał mistrzostw świata w 1994 roku. Po powrocie z amerykańskiego mundialu został awansowany na generała; wcześniej był pułkownikiem rumuńskiej armii.

Reklama

Prezes federacji (FRF) Razvan Burleanu poinformował, że szuka trenera z co najmniej 10-letnim doświadczeniem na najwyższym poziomie piłkarskim. Dodał, że ofertę pracy z kadrą odrzucił Cosmin Olaroiu, który prowadził już m.in. Steauę Bukareszt i ekipę narodową Arabii Saudyjskiej.

W el. rosyjskich MŚ 2018 Rumunia zagra w grupie E z Danią, Polską, Czarnogórą, Armenią i Kazachstanem.

Reklama

Reklama

Reklama