Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Znany polski trener dementuje: Nie spotkałem się z Cezarym Kuleszą

Jan Urban w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zaprzeczył, jakoby doszło do spotkania między nim a prezesem PZPN-u Cezarym Kuleszą. Trener Górnika Zabrze był łączony przez media z posadą selekcjonera.

Jeszcze niedawno wydawało się, że murowanym kandydatem do objęcia posady selekcjonera jest Adam Nawałka. Później, gdy szala przechyliła się na stronę Andrija Szewczenki, media obiegły kolejne sensacyjne informacje.

Jak donoszono, Jan Urban miał "wyprzedzić" Nawałkę w rankingu Cezarego Kuleszy i zostać "awaryjną" opcją, gdyby plan z Szewczenką nie doszedł do skutku. Dowodem na to miał być choćby wyjazd Kuleszy do Turcji, gdzie obecnie przebywa prowadzony przez Urbana Górnik Zabrze.

Jan Urban nie spotkał się z Cezarym Kuleszą

Sam szkoleniowiec oficjalnie zdementował jednak te doniesienia.

Reklama

- Nie spotkałem się w Turcji z prezesem Kuleszą, nie jesteśmy też umówieni. Spokojnie pracujemy, przygotowujemy się do wiosny. Słyszałem o tym, ale nie ma w tym ani grama prawdy - przekazał Jan Urban "Przeglądowi Sportowemu".

Według zapowiedzi Cezarego Kuleszy, prezes PZPN nowego selekcjonera ma przedstawić na konferencji prasowej 31 stycznia.

Urban w przeszłości był wielokrotnym reprezentantem Polski, piłkarzem Zagłębia Sosnowiec, Górnika Zabrze, hiszpańskich CA Osasuna, Realu Valladolid i CD Toledo, niemiecki VfB Oldenburg.

Jako trener Urban dwukrotnie pracował w Legii Warszawa, Polonii Bytom, Zagłębiu Lubin, CA Osasuna, Lechu Poznań, Śląsku Wrocław, a obecnie w Górniku Zabrze.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy