Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Zbigniew Boniek w ostrych słowach po meczu: "Skończy się p……e głupot"

Polska wygrała w Albanii 1-0 i wskoczyła na drugie miejsce w grupie, tym samym zachowując szanse na grę na mistrzostwach świata 2022. Zwycięską bramkę zdobył Karol Świderski. Po meczu głos zabrał były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. We wpisie na Twitterze w zdecydowany sposób wyraził swoje zdanie na temat Paula Sousy i dyskusji, jaka ostatnio toczyła się wokół trenera "Biało-Czerwonych".

Gigantyczny skandal w Tiranie podczas meczu Albania-Polska! Po golu dla "Biało-Czerwonych" doszło do szokujących scen. Rozwścieczeni pseudokibice drużyny gospodarzy obrzucili zdobywcę bramki, Karola Świderskiego, i pozostałych kadrowiczów Paula Sousy różnymi przedmiotami. 

Reklama

To nie pozostało bez reakcji. Po konsultacji z delegatem FIFA sędzia Turpin przerwał mecz i nakazał obu drużynom zejść do szatni.

Ostatecznie spotkanie zostało rozegrane w całości i zakończyło się zwycięstwem Polaków 1-0.

Albania - Polska. Ostry wpis Zbigniewa Bońka. Pisze o Sousie

Po meczu Albania-Polska głos zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Na Twitterze wyraził poparcie dla selekcjonera "Biało-Czerwonych" oraz jego decyzji.

Tym samym nawiązał do dyskusji, jaka przetoczyła się przez media, w związku z nieobecnością Paula Sousy na spotkaniu Legii Warszawa z Leicester City w Lidze Europy, czy na meczach PKO Ekstraklasy.

W dalszej części wpisu, już po włosku, zwrócił się bezpośrednio do trenera. 

Słowa Bońka zostały przyjęte z dość umiarkowanym optymizmem. "Nie no spokojnie, na razie Sousa osiągnął tyle co Brzęczek. Jak był Brzęczek też miało już nie być pier... A koniec końców Brzęczka Pan zwolnił. Niech skończą się eliminacje, będziemy mówić czy kończyć podpowiedzi czy nie", "Nie, nie skończy się. Trener powinien oglądać potencjalnych reprezentantów. To są dwa rozłączne zdarzenia. Wygraliśmy mimo niewystarczającej aktywności selekcjonera a nie dzięki niej", "Nie skończy się. Powinien częściej się pojawiać, chociażby ze względu na szacunek dla kraju, który mu płaci" - czytamy w komentarzach.

WOJCIECH SZCZĘSNY ODGRYZŁ SIĘ KIBICOM ALBANII. TAK ZAREAGOWAŁ NA ICH ZACHOWANIE

ALBAŃSKIE MEDIA PO MECZU ALBANIA-POLSKA. PISZĄ O LEWANDOWSKIM, "PROWOKACJI" ŚWIDERSKIEGO I KIBICACH


KP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje