Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Zbigniew Boniek triumfuje. Te słowa już odbijają się głośnym echem

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek triumfuje po decyzji FIFA w sprawie zarzutu pod adresem Kamila Glika. Oskarżenia reprezentanta Polski o rasizm okazały się po prostu wyssane z palca.

- Zgodnie z naszym stanowiskiem wyrażanym od samego początku FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem Kamila Glika po absurdalnych oskarżeniach ze strony angielskiej federacji. Sprawa, przynajmniej na gruncie FIFA, została zamknięta - ogłosił na Twitterze Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN-u.

Więcej o decyzji przeczytasz TUTAJ!

Przypomnijmy tylko, że podczas wrześniowego meczu Polska - Anglia w eliminacjach MŚ 2022 Glik miał dopuścić się rasistowskiego zachowania względem Kyle'a Walkera.

Teraz już wiemy, że reprezentant Polski został oczyszczony z zarzutów. Boli jednak fakt, że przez kilka tygodni wokół ostoi naszej defensywy tworzył się nieciekawy klimat. I niektórzy już mogli pochopnie wydać na niego wyrok.

Reklama

Zbigniew Boniek reaguje na decyzję FIFA ws. Kamila Glika

Teraz to Glik może triumfować, a wraz z nim Zbigniew Boniek, członek Komitetu Wykonawczego UEFA, a od tego roku także wiceprezydent UEFA.

- A mówiłem, pic i fotomontaż. Teraz to FA (Angielski Związek Piłkarski - przyp. red.) powinna przeprosić naszego piłkarza, federacje i kibiców za bezpodstawne zarzuty - napisał na Twitterze Boniek.

Czy przeprosiny istotnie się pojawią? Zobaczymy wkrótce, jak zareagują Anglicy.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje