Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Zamieszanie z Łużnikami! Co z barażem Rosja - Polska?

Kilka tygodni temu Rosyjska Federacja Piłki Nożnej powiadomiła FIFA i PZPN, że baraż z Polską zostanie rozegrany na Łużnikach. Teraz okazuje się, że nie jest to do końca pewne i pada kolejna lokalizacja spotkania - stadion Dynama Moskwa.

"Sport-Express" donosi, że federacja nosi się z zamiarem przeniesienia barażu z Polską i kolejnego marcowego spotkania z Łużników na stadion Dynama Moskwa.

Nie tylko pandemia i stan murawy nakłaniają do zmiany areny

"Chodzi głównie o obawy o stan murawy na Łużnikach, a także o względy wynikające z koronawirusa. Z powodu pandemii liczba widzów może być ograniczona do 75, a nawet 50 procent pojemności stadionu, więc obiekt Dynama w Parku Piotrowskim będzie wyglądał na bardziej zapełniony" - informuje gazeta.

Na stadionie Dynama doping będzie lepiej słyszalny


Rosjanie liczą też na to, że płynący dla nich z trybun doping będzie bardziej słyszalny na kameralnym obiekcie niż na wielkich Łużnikach, które mieszczą 81 tys. widzów . Tymczasem stadion Dynama, noszący nazwę Lwa Jaszyna, mieści 26 319 widzów.

Reklama

Pomysł przenosin barażu z Polską jest na razie wstępny. Do tego stopnia, że administratorzy stadionu Dynama nic o nim nie wiedzą.

Widać zatem, że Rosjanie dbają o każdy szczegół przed starciem z Polską. My natomiast do dzisiaj nie możemy ustalić, kto będzie selekcjonerem "Biało-Czerwonych". Selekcjoner "Sbornej" Walery Karpin tuż po wylosowaniu Polski zorganizował piłkarzom nieoficjalne zgrupowanie w Moskwie, by lepiej przygotować ich na marcowe wyzwanie.

W minioną środę na posiedzeniu zarządu PZPN-u nie udało się wybrać następcy Paula Sousy. Cezary Kulesza potrzebuje na to jeszcze kilku dni.

Kiedy baraż Rosja - Polska?

Baraż o wyjazd na MŚ Rosja - Polska zostanie rozegrany 24 marca o godz. 18 w Moskwie. Zwycięzca zmierzy się u siebie, w finale barażu, 29 marca, z lepszym z pary Szwecja - Czechy.  

MiBi, Interia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama