Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Węgry - Polska. Koronawirus podstawowego piłkarza reprezentacji Polski

Podstawowy piłkarz reprezentacji Polski jest zakażony koronawirusem - dowiedziała się Interia. Jako pierwszy informację tę podał w "Prawdzie Futbolu" Roman Kołtoń. - Fakty są takie, że na razie laboratoria, a nie Paulo Sousa ustalają nam skład - usłyszeliśmy w PZPN-ie. To fatalne wieści dla debiutującego selekcjonera przed czwartkowym meczem Węgry - Polska o punkty w eliminacjach do MŚ.

PZPN nie podaje personaliów zakażonego piłkarza z prostej przyczyny: tli się jeszcze iskierka nadziei, że dodatkowe badania dadzą wynik negatywny.

Z informacji Interii wynika, że zakażony piłkarz nie ma żadnych objawów koronawirusa i czuje się dobrze. 

Informacji nie potwierdza rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski. - Nie potwierdzam tej informacji. Nie mamy jeszcze wyników badań. Dopiero na nie czekamy - powiedział Interii rzecznik PZPN i menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Jako pierwszy do newsa o COVID-19 dotarł Roman Kołtoń. Jeden z reprezentantów Polski jest zakażony koronawirusem. Oprócz niego trzy osoby ze sztabu i otoczenia kadry również mają wynik pozytywny. Pozostali kadrowicze są zdrowi, więc będą mogli pojechać na mecz z Węgrami. Spotkanie w Budapeszcie już w czwartek.

Reklama

Zakażony koronawirusem zawodnik przejdzie kwarantannę w Warszawie i opuści także mecze z Andorą i Anglią. W podobnej sytuacji był Maciej Rybus, u którego na październikowym zgrupowaniu wykryto wirus COVID-19.

Przed czwartkowym meczem eliminacji mistrzostw świata 2022 z Węgrami, w polskiej kadrze doszło do zakażenia koronawirusem. W "Prawdzie Futbolu" informację potwierdził Roman Kołtoń.

- Na kadrze jest COVID. Przynajmniej jeden piłkarz przewidziany do pierwszego składu reprezentacji jest zakażony koronawirusem. Będzie za chwilę przeprowadzone kolejne badanie. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, żeby to badanie dało wynik negatywny - powiedział dziennikarz.

Sztab kadry zakażony

Redaktor Kołtoń ujawnił także, że oprócz piłkarza z wyjściowego składu Orłów test pozytywny na COVID-19 otrzymało też trzech ludzi ze sztabu, bądź otoczenia kadry.MP, MiBi

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje