Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

To się w Rosji nie spodobało! Karpin stanął w obronie Lewandowskiego!

Trener Walery Karpin, to - podobnie jak Adam Nawałka - człowiek z klasą. Nie działa koniunkturalnie, tylko mówi to, co myśli. Rosyjscy dziennikarze zaatakowali go o wybór Roberta Lewandowskiego na Piłkarza Roku FIFA. Selekcjoner "Sbornej" twardo stał przy swoim zdaniu.

Baraż Rosja - Polska o awans do finałowego barażu o wyjazd na MŚ w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Spotkanie zostanie rozegrane już za 57 dni w Moskwie (24 marca o godz. 18).

Karpin twardo broni swego wyboru Roberta Lewandowskiego na Piłkarza Roku FIFA

Selekcjoner "Sbornej" Walery Karpin przebywa w Dubaju, gdzie ma pod kontrolą piłkarzy reprezentacji, występujących na co dzień w Zenicie Sankt Petersburg i FK Krasnodar.

Karpin został zaatakowany przez rosyjskich dziennikarzy o to, że w głosowaniu na Piłkarza Roku 2021 FIFA postawił na kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego.

 "Dlaczego Lewandowski, a nie Messi czy Cristiano Ronaldo na przykład?" - dopytywali wyraźnie podirytowani rosyjscy dziennikarze.

Reklama

- Dlatego postawiłem na Lewandowskiego, że uważam go za najlepszego piłkarza na świecie w minionym roku i tym także - mocnym głosem powiedział Karpin.

Ale jaka jest przyczyna, że tak pan uważa? - dociekał dziennikarz.

"Złotą Piłkę" przyznano Messiemu? To nie do mnie pytanie

Ale "Złotą Piłkę" przyznano Messiemu - odbijał piłeczkę inny żurnalista.

- To nie do mnie pytanie. Miałem prawo głosu w wyborach Piłkarza Roku FIFA i zagłosowałem na Lewandowskiego - nie dał za wygraną Walery Karpin.

Kiedy Rosjanin będzie brany pod uwagę przy wyborze Piłkarza Roku - dopytywał dziennikarz.

- Tego nie wiem - odparł Karpin.

Robert Lewandowski zdobył tytuł Piłkarza Roku FIFA po raz drugi z rzędu.Wyprzedził Leo Messiego dzięki głosom selekcjonerów i kapitanów reprezentacji. Postawili na niego wielcy świata piłki, na czele z Cristianem Ronaldo i Garethem Bale’em.

Spośród selekcjonerów palmę pierwszeństwa Robert dostał nie tylko od Karpina, ale też m.in. trenerów Iranu, Iraku oraz Izraela. Zarówno Dragan Skoczić (Iran), Żeljko Petrović (Irak), jak i Willi Ruttensteiner (Izrael) postawili na polskiego snajpera z Bayernu.

Karpin wyraził też zaniepokojenie faktem, że Polska nadal nie ma selekcjonera.

Michał Białoński, Interia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy