Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

PZPN zwrócił się do FIFA w sprawie meczu z Rosją. Oficjalny komunikat

Polski Związek Piłki Nożnej wystosował oficjalny komunikat w sprawie barażowego meczu z Rosją. Federacja zwróciła się w tej sprawie do FIFA.

PZPN zaapelował do FIFA, by ta zareagowała na napiętą sytuację polityczną pomiędzy Ukrainą a Rosją i możliwy konflikt zbrojny. Za niewiele ponad miesiąc, 24 marca, Polacy mają w Moskwie zagrać barażowy mecz z Rosją o udział w mistrzostwach świata.

Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił też uwagę, że podobna niepewność dotyczy też reprezentacji Czech oraz Szwecji, które mogą zmierzyć się z Rosją w ewentualnym finale baraży.

Wiele organizacji domaga się nałożenia sankcji na Rosję i odebrania im praw do organizacji wielkich imprez, jak choćby finału Ligi Mistrzów, którego gospodarzem miał być Sankt Petersburg.

Reklama

Czytaj także - Zbigniew Boniek dla Interii: Bojkot barażu to absurd

Rosja - Polska. Pełny komunikat PZPN:

"W związku z napiętą sytuacją polityczną na terenie Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, a także możliwej dalszej eskalacji i rozpoczęcia konfliktu zbrojnego, Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do FIFA o pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu baraży mistrzostw świata Rosja - Polska, zaplanowanego na 24 marca 2022 roku w Moskwie.

Należy podkreślić, że rolą PZPN - jako związku sportowego - jest zapewnienie polskim piłkarzom optymalnych warunków do przygotowań i występów w meczach międzypaństwowych. Decyzje o charakterze politycznym, np. w zakresie nałożenia ewentualnych sankcji na Federację Rosyjską, pozostają natomiast w gestii władz państwowych i organów międzynarodowych.

Zdając sobie jednak sprawę z potencjalnych zagrożeń związanych z obecną sytuacją, oczekujemy na stanowisko władz światowej federacji.

Jednocześnie PZPN podkreśla, że sprawa ta dotyczy nie tylko reprezentacji Polski, ale również reprezentacji Szwecji i Czech, które potencjalnie mogą zmierzyć się z Rosją w Moskwie w ewentualnym finale baraży".

WG

Reklama