Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Polska faworytem barażowej drabinki? Internauci nie mają wątpliwości

Reprezentacja Polski poznała niedawno rywali w drabince barażowej rywalizacji o awans na mistrzostwa świata. Oficjalny profil UEFA przeprowadził na Twitterze sondę, dotyczącą szans poszczególnych ekip na awans. Zdecydowanie prowadzi w niej kadra Paulo Sousy.

"Biało-Czerwoni" pierwszy mecz rozegrają przeciwko Rosji, na wyjeździe. Jeżeli uda im się uporać z tym rywalem, przed własną publicznością zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

Losowanie drabinki powszechnie oceniono w naszym kraju jako korzystne - uniknęliśmy największych potęg, czyli Portugalii i Włoch, a w dodatku finałowe spotkanie rozegrać możemy "u siebie".

Polska faworytem do awansu według internautów

UEFA za pośrednictwem twitterowego profilu federacji przeprowadziła sondę, w której zapytała o to, kto zdaniem internautów jest faworytem do awansu. W 20 minut oddanych zostało ponad 2000 głosów, a wyniki są niezwykle korzystne dla Polski.

Aż 49,6% głosujących uważa, że to właśnie ekipa Roberta Lewandowskiego wywalczy awans. Na drugim miejscu jest Szwecja (32,9), trzecim - Czechy (11,2), a czwartym - Rosja. W "Sborną" wierzy tylko 6,2% internautów (stan na 1 grudnia, 15:20).

Reklama

TC

Zasady plebiscytu As Sportu 2021 możesz przeczytać w tym miejscu

By przejść do głosowania - kliknij w tym miejscu!
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy