Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Paulo Sousa zakażony koronawirusem. Najnowsze informacje

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w środę, że Paulo Sousa miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jak przekazał serwisowi "Sportowefakty.wp.pl" Jakub Kwiatkowski, rzecznik związku i Team Manager kadry, Portugalczyk dość poważnie odczuwa skutki zakażenia.

Sousa w miniony weekend przebywał w Anglii, gdzie spotkał się między innymi z aspirującym do gry w drużynie "Biało-Czerwonych" Mattym Cashem. Jak przekazał PZPN, po powrocie z wyjazdu zaczął źle się czuć, a szybki test antygenowy dał wynik pozytywny, potwierdzony potem testem PCR.

Selekcjoner przebywa aktualnie w ojczyźnie i jest poddany izolacji. Jak przekazał serwisowi "Sportowefakty.wp.pl" Jakub Kwiatkowski, poważnie odczuwa skutki zakażenia. - Ma dość wyraźne symptomy - powiedział dodając, że Portugalczyk w środę wieczorem miał gorączkę "dobijającą do 40 stopni".

Reklama

Paulo Sousa zakażony koronawirusem

Polska w listopadzie rozegra dwa spotkania eliminacji mistrzostw świata: z Andorą i Węgrami. Pozostało do nich sporo czasu (odbędą się odpowiednio 12 i 15 dnia tego miesiąca), toteż udział Sousy w zgrupowaniu i tych starciach wydaje się nie być zagrożony.

Nasza kadra aktualnie zajmuje w grupie eliminacyjnej drugie miejsce. Jeżeli je utrzyma, zagra w dwustopniowych barażach o awans na mistrzostwa świata. Teoretycznie może jeszcze nawet wygrać grupę, lecz szanse na to są czysto matematyczne.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy