Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Paulo Sousa goni Anglików

​Portugalskie media sportowe dużo miejsca poświęcają w środę zwycięstwu Polski nad Albanią w meczu piłkarskich eliminacji mistrzostw świata. Wskazują, że nawet jeśli "Biało-Czerwonym" nie uda się wyprzedzić prowadzącej w grupie I Anglii, to są pewnym kandydatem do gry w barażach.

Dziennik "Record" zaznaczył, że Polacy nie tylko dominowali we wtorkowym meczu w Tiranie, ale też swoje zwycięstwo mogli przypieczętować już wcześniej niż po 90 minutach gry, gdyż wskutek złego zachowania albańskich kibiców sędzia miał prawo wcześniej zakończyć wtorkowy pojedynek.

Opisując spotkanie ekipy "Biało-Czerwonych" portal "Maisfutebol" zauważył, że cieszący się po zdobyciu gola Polacy otrzymali "zimny prysznic w postaci deszczu butelek lecących z trybun".

"Albańscy kibice przyczynili się do bardzo brzydkich scen, które niestety bardziej będziemy pamiętać od wyniku tego meczu" - podsumował portal.

Reklama

Z kolei telewizja Sport TV spodziewając się surowej kary za wtorkowe zachowanie kibiców, odnotowuje, że Albańczycy stali się mimo wszystko czarnym koniem rywalizacji w grupie I.

"Byliśmy pewni, że o pierwsze miejsce w tej grupie będą walczyć Anglicy, Polacy i Węgrzy. Niewielu spodziewało się jednak, że tych ostatnich wyprzedzą Albańczycy, którzy wciąż mają teoretyczne szanse na baraże" - oceniła portugalska stacja.

Albania - Polska. Paulo Sousa zrobił dobre zmiany i goni Anglików

Sport TV odnotował, że po raz kolejny pochodzący z Portugalii selekcjoner Polski Paulo Sousa wprowadził na boisko zawodników, którzy wpłynęli na końcowy wynik spotkania. Zauważają, że dzięki akcji rezerwowych Mateusza Klicha i Karola Świderskiego "Biało-Czerwonym" udało się zdobyć trzy punkty w Tiranie.

"Polska Sousy goni Anglików, którzy na własnym terenie potknęli się wczoraj o Węgrów. Jeśli nawet Polakom nie uda się awansować z pierwszego miejsca w grupie, to są pewnym kandydatem do baraży i walki o mundial" - podsumowała portugalska stacja.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy I

    Z Lizbony - Marcin Zatyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje