Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Nad czym duma prezes PZPN? Wybór selekcjonera jest oczywisty

​Nie wiem nad czym tak długo zastanawia się prezes PZPN, skoro kandydat na selekcjonera jest oczywisty. Nawet jeśli Adam Nawałka budzi wątpliwości, i tak trudno o lepszy wybór.

Nie wyobrażam sobie, żeby drużynę narodową poprowadził ktoś, kto będzie się jej uczył od początku. Baraż w Moskwie z Rosją 24 marca to pierwszy mecz nowego selekcjonera. To jest wyzwanie z gatunku być, albo nie być na mundialu w Katarze: po ewentualnej porażce kadra straci kontakt z piłkarskim światem na wiele miesięcy. Na ten mecz zespół musi być w szczycie swoich aktualnych możliwości.

Piłkarska reprezentacja Polski. Nad czym duma Cezary Kulesza?

Nie ma czasu na naukę, poznawanie się, selekcję. Mecz z Rosją rozstrzygnie o przyszłości polskiej piłki. Sprawy stoją na ostrzu noża, tymczasem piłkarze wciąż nie są pewni kto nimi będzie dowodził na Łużnikach. Nie wiem nad czym zastanawia się Cezary Kulesza, skoro kandydat jest tak oczywisty.

Reklama

Tę drużynę najlepiej znają Adam Nawałka i Jerzy Brzęczek. Ten pierwszy pozostawił po sobie lepsze wspomnienie. Awans do ćwierćfinału Euro 2016 to jedyny sukces kadry na wielkim turnieju od upadku komunizmu. Nawałka firmował potem porażkę w grupie mundialu w Rosji. Ale to on jako pierwszy trener potrafił pomóc Robertowi Lewandowskiemu wejść na wyższy poziom z drużyną narodową.

Piłkarska reprezentacja Polski. Adam Nawałka ma wady. Ale ma ich najmniej

Ponowny wybór Nawałki niczego kadrze nie gwarantuje, szanse na mundial w Katarze to ledwie kilkanaście procent. Trzeba przełamać historyczne bariery: wygrać pierwszy raz wyjazdowy mecz z Rosją. Potem pokonać silniejszego z pary Szwecja - Czechy. Obaj rywale są silni i dla Polski wyjątkowo niewygodni.

Nie ma na świecie trenera, który sprawiłby, że Polacy będą w barażach faworytem. Nawałka zwiększa szanse: piłkarze go znają i cenią. Nie wiem dlaczego prezes PZPN ta długo zwleka z wyborem? Czyżby chciał pozostać w centrum zainteresowania jak najdłużej? Spotkał się z mistrzem świata Fabio Cannavaro więc chyba swoje ego podbudował. PZPN dostał wiele ofert od dość znanych szkoleniowców, Cezary Kulesza miał czas się nimi nacieszyć. Pora na wybór, który jest oczywisty. Drużyna nie może trwać w zawieszeniu, bez przywódcy.

Dariusz Wołowski

ZOBACZ TEŻ:

Kolejny zwrot w sprawie Adama Nawałki

Jakub Kwiatkowski: - Adam Nawałka podjął ryzyko

Adam Nawałka selekcjonerem? Piłkarze już wiedzą. Wyciekły zarobki

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy