Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

​MŚ 2022. Lewandowski pomoże Szewczence w reprezentacji Polski?

Roman Kołtoń wraz z Marcinem Lepą i Markiem Marciniakiem analizowali kandydaturę Andrieja Szewczenki na selekcjonera reprezentacji Polski. Eksperci zastanawiali się, nad przydatnością Mariusza Lewandowskiego w sztabie Ukraińca. Za byłym piłkarzem przemawiają znajomość języka, ukraińskiego futbolu i odpowiedni warsztat.

- Kilkanaście lat w tej rzeczywistości ukraińskiej posługując się fantastycznie językiem rosyjskim Mariusz Lewandowski doświadczył. Jest to też człowiek, który ma świetne relacje z Robertem Lewandowski. Robert ułatwiał mu staż u Pepa Guardioli, gdy ten prowadził Bayern Monachium - powiedział Roman Kołtoń, według którego Mariusz Lewandowski mógłby być świetnym "łącznikiem" pomiędzy drużyną narodową i Andriejem Szewczenką w roli jej trenera.

Andrij Szewczenko faworytem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski

Media w Polsce i na Ukrainie przekonują, że Andrij Szewczenko może zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Jak ustaliła Interia, prezes PZPN Cezary Kulesza fanem talentu 45-latka jest od kilku lat. Ceni go tak bardzo, że na boczny tor odsunął nawet Adama Nawałkę - z którym był już po słowie - i postawił wszystko na jedną kartę - o czym informowała Interia.

Reklama

- Uważam, że jakikolwiek zagraniczny trener powinien mieć takiego krajowego łącznika. Mówimy tu o bardzo krótkim czasie na zrozumienie kłopotów reprezentacji, na odczytanie aktualnej dyspozycji piłkarzy, na poznanie kadry narodowej. To był jeden z problemów Paulo Sousy, brak człowieka z wewnątrz, kogoś kto by rozumiał, co się dzieje w reprezentacji poprzez znajomość mentalności - dodał Marcin Lepa, który jest zwolennikiem obecności Mariusza Lewandowskiego w sztabie kadry narodowej.

Czytaj więcej:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy