Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Media: Cezary Kulesza skłania się ku Andrijowi Szewczence

Reprezentacja Polski wciąż pozostaje bez selekcjonera. PZPN mimo, iż wkrótce od rozstania z Paulo Sousą minie miesiąc nadal nie ogłosił nazwiska jego następcy. Długo faworytem mediów był Adam Nawałka, lecz według informacji serwisu "Sportowefakty.wp.pl", w Cezary Kulesza chętnie widziałby na tym stanowisku Andrija Szewczenkę.

Prezes PZPN niedługo po tym, jak ogłoszono pożegnanie z Sousą (który wybrał Flamengo Rio de Janeiro) informował, że nazwisko nowego selekcjonera poznamy najpóźniej 19 stycznia. Ta data już za nami, a na najważniejszym, szkoleniowym stanowisku w kraju wciąż mamy wakat. Opinia publiczna staje się powoli zniecierpliwiona - wszystko ze względu na fakt, że Nawałka został przez ekspertów i dziennikarzy niejako "namaszczony" na selekcjonera. W rzeczywistości może jednak wcale nie być tak blisko tej posady.

Cezary Kulesza ma innego faworyta, niż Adam Nawałka?

Serwis "Sportowefakty.wp.pl" poinformował, że Cezary Kulesza chce, by naszą drużynę narodową prowadził nie on, a Andrij Szewczenko. Wcześniej podobne informacje podawał również "Przegląd Sportowy". Dlaczego właśnie Ukrainiec? Jak pisze Marek Wawrzynowski w materiale "SF", "Kulesza chciałby mieć swojego selekcjonera, a Nawałka kojarzy się jednoznacznie ze Zbigniewem Bońkiem". Swoje ma robić też fakt, że negocjacje między stronami się przeciągają.

45-letni Szewczenko przed kilkoma dniami rozstał się z Genoa CFC, wcześniej prowadził też reprezentację swojej ojczyzny, docierając z nią do ćwierćfinału Euro 2020. Jego zatrudnienie byłoby jednak niezwykle kosztowne - media informowały, że rocznie chciałby inkasować 3 miliony euro.

Reprezentacja Polski już w marcu rozegra mecz pierwszej fazy baraży o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Jej rywalem będzie Rosja, z którą zmierzy się na wyjeździe. Jeżeli "Sborną" uda się pokonać, finałową batalię o mundial, ze Szwecją lub Czechami zagra w naszym kraju.

Reklama

Czytaj także:

Oto ceny biletów na mecz kadry w Chorzowie

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy