Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Media: Cezary Kulesza nadal chce zatrudnić Andrija Szewczenkę

Kto zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? Najnowsze doniesienia serwisu "Sport.pl" wskazują, że prezes PZPN, Cezary Kulesza jest zdeterminowany, by wypracować porozumienie z Andrijem Szewczenką.

Ukrainiec niedawno zakończył pracę w roli trenera Genoa CFC, a jego nazwisko w kontekście kadry "Biało-Czerwonych" pojawia się już od pewnego czasu. Jak informuje Jakub Seweryn z serwisu "Sport.pl", Kulesza kontaktował się z trenerem, który wyraził zainteresowanie współpracą. Co ciekawe, istotnym faktem ma być to, że jego pierwszym spotkaniem w roli trenera Polaków byłby wyjazd do Moskwy.

Andrij Szewczenko nowym selekcjonerem?

Dziennikarz podaje też detale, dotyczące potencjalnego, bardzo wysokiego wynagrodzenia "Szewy". Miałby on rocznie inkasować od 2,3 do 2,5 miliona euro. Skąd PZPN weźmie tak duże pieniądze? Być może w grę wchodzi zaangażowanie zewnętrznego sponsora.

Na tym jednak nie koniec problemów, bo Szewczenko formalnie wciąż jest pracownikiem klubu z Genui. Ten nie może go zwolnić, gdyż wiąże się to z wypłatą odszkodowania. Nim zwiąże się kontraktem z PZPN, musi rozwiązać umowę z Włochami. Co na pewno nie będzie proste, tym bardziej, że to byłemu, znakomitemu napastnikowi będzie na tym bardzo zależeć, a druga strona pewnie spróbuje to wykorzystać.

Reklama

Cezary Kulesza zapewnił już, że nazwisko nowego trenera poznamy 31 stycznia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama