Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Matty Cash czeka na polski paszport. Jest stanowisko wojewody

Matty Cash i selekcjoner Paulo Sousa czekają na potwierdzenie przyznania polskiego obywatelstwa piłkarzowi Aston Villi. Sprawa toczy się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Interia sprawdziła u podwładnych wojewody Konstantego Radziwiłła, na jakim etapie jest sprawa Casha.

Paulo Sousa jest zdesperowany, by sprawdzić Casha już na listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski do tego stopnia, że wynegocjował z dyrektorem sportowym Aston Villi możliwość powołania tego piłkarza nawet po terminie.

- Matty Cash wystąpił do Ambasady RP w Londynie z wnioskiem o uznanie obywatelstwa polskiego. Wniosek ten, wraz z załącznikami, trafił do wojewody mazowieckiego i u niego jest procedowany - powiedział Interii Piotr Szefer, dyrektor biura zarządu prezesa PZPN.

Kulesza rozmawiał z prezydentem Dudą. Sprawa trwa w Mazowieckim UW

- Mogę potwierdzić, że na prośbę selekcjonera Paulo Sousy prezes PZPN-u Cezary Kulesza spotkał się nieformalnie z prezydentem Andrzejem Dudą, by poprosić o życzliwe spojrzenie na tę sprawę, gdy w końcu trafi ona na biurko pana prezydenta - dodał.

Na jakim etapie jest sprawa Casha w Urzędzie Wojewódzkim?
- To dla nas sprawa ważna, priorytetowa i jest niezwłocznie rozpatrywana. Nie zmienia to faktu, że wszystko musi się odbyć zgodnie z procedurami. Niezwłocznie po ich zakończeniu ogłosimy decyzję mediom - powiedziała Interii Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Matty Cash jest ofensywnie usposobionym prawym obrońcą, którego trener Sousa widzi na pozycji prawego wahadłowego. W minioną sobotę selekcjoner spotkał się z Cashem i jego rodziną w Londynie, w ambasadzie RP.

Michał Białoński, Zigniew Czyż, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje