Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Kto selekcjonerem reprezentacji Polski? Wbrew pozorom...

Kto selekcjonerem reprezentacji Polski? Wbrew pozorom i coraz bardziej powszechnym informacjom, nie jest przesądzone, że w najbliższą środę podczas posiedzenia zarządu PZPN prezes Cezary Kulesza ogłosi nominację Adama Nawałki. Gdyby tak było, Kulesza nie prosiłby o ściągnięcie do Warszawy Marcela Kollera. A według naszych informacji Szwajcar w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin ma spotkać się z prezesem PZPN.

Będzie to najprawdopodobniej rozmowa z ostatnim kandydatem na następcę Paulo Sousy, choć jak usłyszeliśmy w siedzibie związku, nikt nie obliguje zarządu, aby wybór trenera reprezentacji nastąpił już w środę. Może to się jeszcze odwlec o kilka dni. Pierwszy mecz barażowy reprezentacji odbędzie się w marcu .

CZYTAJ TEŻ: Legendarny trener do PZPN-u: Trwonimy czas!

Reklama

Adam Nawałka już nieoficjalnie ogłoszony? "Włóżmy to między bajki"

Między bajki należy też włożyć newsy, że prezes PZPN poinformował już zawodników reprezentacji o tym kogo wybierze na trenera. Kulesza jest wyjątkowo "szczelny" i podobnie jak jego poprzednik przy nominacji Sousy, chce utrzymywać tajemnicę do ostatniej chwili. Oczywiście postawienie na Adama Nawałkę byłoby decyzją teoretycznie najmniej obarczoną ryzykiem, najbardziej akceptowalną przez zawodników, media i tzw. opinię publiczną.

CZYTAJ TEŻ: Polska nadal bez selekcjonera. Tak zbroją się Rosjanie!

Wariant "bezpieczny" może jednak okazać się tylko na krótką metę. Co by się bowiem stało, gdyby stary nowy selekcjoner przegrał w słabym stylu z Rosją? Nie ma takiej możliwości, żeby nie zarzucono wtedy Kuleszy konformistycznego podejścia do tematu i po prostu braku autorskiej idei. Jakby na to nie patrzeć, na Adama Nawałkę wpadł Zbigniew Boniek, a obecny prezes jedynie odgrzewałby pomysł. Wtedy też pewnie posypałby się gromy za krótką pamięć szefa PZPN.

Adam Nawałka i jego rysa na szkle

Bo jednak mundial w Rosji pod wodzą "schyłkowego" Adama Nawałki to była kompromitacja, następnie doświadczonemu trenerowi kompletnie nie wyszło w Lechu Poznań, a przez ostatnie dwa lata w ogóle nie pracował, będąc poza obiegiem.

Więcej na polsatsport.pl - kliknij!

Cezary Kowalski, Polsat Sport

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy