Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Koszmar Pawła Dawidowicza! Zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra w barażach

Fatalna informacja dla reprezentacji Polski! Paweł Dawidowicz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go półroczna przerwa - przekazał dziennikarz Tomasz Włodarczyk.

"Dramat Pawła Dawidowicza. Zerwane więzadła, nie zagra w barażach o mundial i możliwe, że ominął go duży transfer" - napisał na Twitterze Włodarczyk.

Obrońca Hellasu Werona doznał kontuzji przeciwko Venezii - w szalonym spotkaniu, które jego drużyna wygrała 4-3, choć przegrywała już 0-3.

Poważna kontuzja Pawła Dawidowicza

Diagnoza zwala z nóg - zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie. To oznacza operację i około półroczną przerwę. 

Obrońca reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy wywalczył miejsce w podstawowym składzie i był silnym kandydatem, by grać w barażowych meczach u boku Kamila Glika i Jana Bednarka. Jego występy w marcu będą jednak wykluczone.

Reklama

Jak podał Włodarczyk, Dawidowicz może też stracić szanse na duży transfer. Jego dobra forma zyskała uznanie kilku klubów z Włoch i Anglii.

26-letni Dawidowicz jest zawodnikiem Hellasu od sierpnia 2018 roku, kiedy trafił tam z Benfiki Lizbona. Początkowo był wypożyczony do włoskiego klubu. W reprezentacji Polski zadebiutował już w 2015 roku i rozegrał osiem spotkań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama