Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Jakub Kwiatkowski: Adam Nawałka podjął ryzyko

Medialne doniesienia niemal jednoznacznie wskazują, że następcą Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski zostanie Adam Nawałka. Jakub Kwiatkowski, Team Manager naszej kadry zdradził, że szkoleniowiec mimo, iż nie podpisał jeszcze umowy, już pracuje nad przygotowaniem do roli.

Paulo Sousa pożegnał się z reprezentacją Polski pod koniec 2021 roku, rozwiązując umowę za porozumieniem stron. Jego nowym pracodawcą zostało Flamengo Rio de Janeiro.

Adam Nawałka już pracuje nad przygotowaniem?

PZPN wciąż nie ogłosił nazwiska jego następcy. Od samego początku faworytem mediów był Adam Nawałka, który niemal na pewno zajmie miejsce Portugalczyka mimo, iż po drodze pojawiało się wiele innych kandydatur, chociażby Włocha, Fabio Cannavaro, czy naszych rodaków: Michała Probierza i Czesława Michniewicza.

Na antenie "TVP Sport" Team Manager kadry, Jakub Kwiatkowski zdradził, że Nawałka, który pracował już z drużyną narodową w latach 2013-2018 mimo, iż nie podpisał jeszcze umowy, "podjął ryzyko" i już pracuje nad przygotowaniem do starcia z Rosją.

Reklama

- Decyzje nie zapadły. Znaleźliśmy się w trudnym momencie, bo jeszcze miesiąc temu nikt nie przypuszczał, że nie będziemy mieć selekcjonera - powiedział.

- Jestem w kontakcie z Nawałką, rozmawiamy. Czasu jest niewiele i Nawałka podjął ryzyko. On wstępną pracę już rozpoczyna - zdradził.

Polska ze "Sborną" zagra w marcu. Będzie to starcie pierwszej fazy dwustopniowych baraży o awans na MŚ w Katarze. Jeżeli uda się odprawić tego rywala, przed własną publicznością, w decydującej potyczce kadra zmierzy się ze Szwecją lub Czechami.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy