Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Ile Polacy zarabiają w MLS? Piekarski wykłada karty na stół!

W Europie zarobki piłkarzy nigdy nie są jawne. Wiedza kibiców najczęściej ogranicza się do przecieków i mniej lub bardziej dokładnych szacunków. Tymczasem po drugiej stronie oceanu, w MLS, wszystko jest transparentne.

Amerykańskie (i kanadyjskie) kluby konstruują budżety w oparciu o salary cap. Mają też prawo do posiadania w kadrze tak zwanych designated players, którzy mogą zarabiać więcej. Informacje o każdym kontrakcie są jednak jawne.

MLS: Wiemy, ile zarabiają Polacy

Agent piłkarski Mariusz Piekarski podzielił się na swoim koncie na Twitterze grafiką, na której widać, ile konkretnie pieniędzy zarabiają polscy zawodnicy za oceanem. Przypomnijmy - w MLS mamy siedmiu rodaków.

Zdecydowanie najlepszy kontrakt ma Karol Świderski. W Charlotte FC może liczyć aż na 2 258 000 dolarów za sezon. Na drugim miejscu jest Kacper Przybyłko, któremu Chicago Fire płaci 1 212 504 dolary za rok gry. Podium uzupełnia Patryk Klimala z NY Red Bulls - 1 135 000 dolarów.

Reklama

Barierę miliona dolarów za sezon przekraczają jeszcze Adam Buksa z New England Revolution (1 106 250) i Kamil Jóźwiak (1 017 000). Nieco gorzej zarabia Jarosław Niezgoda z Portland Timbers (976 758 dolarów), a najmniej spośród Polaków dostaje Jan Sobociński z Charlotte FC - 351 250 dolarów. 

Jakub Żelepień, Interia 

Reklama

Reklama

Reklama